Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudnám eladni a gyémánt...

Hol tudnám eladni a gyémánt gyűrűmet amit örököltem?

Figyelt kérdés

Félek akárhova mennék, csak átvágnak, kevesebbet adnának érte mint amennyit ér stb.


Mi a legkézenfekvőbb megoldás? (Budapest)



2022. ápr. 13. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elviheted több helyre is (aranyfelvásárlók), és kérhetsz árajánlatot... aztán ott adod el, ahol a legtöbbet ígérik.


Vagy esetleg próbálj ékszerészt meglkérdezni.

2022. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld meg több helyen is, a BÁV-ban is.
2022. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Sehol nem fogsz annyit kapni érte, amennyit ér, hiszen annyiért ők akarják majd eladni, és kell nekik némi nyereség.

Ha annyit akarsz kapni, amennyit ér, akkor add el magánszemélynek közvetlenül.

2022. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Zaciban átveszik, mondjuk általában a használt ékszer árak nevetségesek, tört arany árban veszik be őket, és, gondolom, a kőért is adnak valamenyit.


Én csak akkor csinálnám ezt, ha


1. nem lenne érzelmi kötődésem az ékszerhez

2. nagyon nagy pénzzavarban lennék.


Pl. egyszer találtam egy nagyobb aranygyűrűt egy autópálya parkolóban, na, azt eladtam egy zaciban, kaptam is érte kb. 25ezer forintot. Újonnan legalább a duplája lett volna megvenni.

2022. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3: Az a baj én hozzá nem értőként egy körübelüli árat sem tudnék belőni rá, így aztán hirdetni is nehezebb.
2022. ápr. 13. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nézesd meg egy báv zálogházban, és utána már van kiindulási alapod.
2022. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A törtként arany ár 60-80%-án veszik és a tört dupláján adják el, neked ezek középértékén éri meg eladni, a vevőnek meg megvennie.
2022. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, sikerült eladnod, kérdező?
2023. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!