Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foxpost automatánál lehet...

Foxpost automatánál lehet hitelkártyával is fizetni? Illetve ott is be lehet állítani részletfizetést rá, mint pl. bolti terminálnál?

Figyelt kérdés

Bolti vásárlásnál meg tudom adni hitelkártyás fizetésnél a kártyaérintős terminálon, hogy pl. 2, 4...stb hónap alatt akarom kifizetni, Foxpostnál pedig tudom, hogy kártyával lehet fizetni utánvét esetén, viszont részletfizetésre venném meg, azt meg nem tudom, hogy felkínálja.


Internetes fizetésnél jártam már úgy, hogy nem kínálta fel az adott összeghatár felett a részletfizetést és utólag kellett leegyeztetnem telefonon...ha rögtön meg tudnám a csomagautomatás terminálnál adni az jobb lenne.


Illetve ez kevésbé fontos, érvényes easybox automatákra is? (pl. emagos rendelésnél)



2022. ápr. 14. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Én olyant még nem hallottam, nem találkoztam vele, hogy terminálnál be lehessen állítani részletfizetést. Automatánál csak kártyás fizetés van.

A részletfizetési lehetőséget egyébként szem a szállító cég adja, hanem az eladó.

2022. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hitelkártyás részletfizetésnél a cég számára ki van fizetve a teljes összeg, mondhatni az eladónak teljesen ki van fizetve; ez banki oldalról van lekezelve és lényegében levágnak egy szeletet a hitelkártya keretről a részletfizetés idejére.


Megadott összehatár felett bolti fizetéseknél felkínálja a terminál a több hónapos fizetés lehetőségét - illetve elviekben más felületen történő fizetésnél is ennek meg KELL történnie.


De mivel jártam már úgy netes vásárlásnál, hogy az online terminál "buta" volt, így nem tudom, hogy foxpostnál rendes POS terminál van, vagy valami speckó cucc, ami ignorálja a részletfizetés lehetőségét.


Foxpost oldalán FAQ részben ez nincs benne, elérhetőségben meg max telefonos lehetőség van, e-mail cím nincs kirakva...ezért reménykedtem benne, hogy itt talán van valakinek tapasztalata ezzel.

2022. ápr. 14. 10:58
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az totál zagyvaságnak hat. Ha ki van már fizetve, akkor milyen részletfizetést szeretnél?
2022. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
lehet, hogy most hozott létre egy banki hitel terméket a kérdező, csak még ő sem tud róla ;-)
2022. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hintalow ***** válasza:
0%

Ha veszel valamit cègtől/magánszemèlytől ès átvètelkor fizetős, akkor odamèsz az csomagautomatához, kiìrja a fizetendőt, bedugod/odaèrinted a kártyád, ès leveszik a szamlaról a fizetendő összeget. A foxpost nem pènz/hitelintèzet, hogy rèszletfizetèseket biztosìtson, főleg mert nem is vele állsz szerződèses kapcsolatban, hanem az eladóval.

Szóval ha a termèknèl van is valami rèszletfizetèsi dolog, ahoz a szállìtócègnek nem lesz köze

2022. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
75%

Emberek, nem használtatok még HITELkártyát? Bármelyik banknál úgy működik, hogy használod rendesen, mint egy BANKkártyát, de havonta visszafizeted amit elköltöttél. Annyi előnye van, hogy nem kell külön hitelkérelemmel bajlódni, mert azt a bank előre megadja neked bizonyos összegig, illetve év végén még kapsz is jóváírást.

Be lehet állítani, hogy X összeg felett rákérdezzen a törlesztésre, de ezt a bankodnak fogod törleszteni, mert a bank "kifizeti helyetted" amit vettél.


Jó kérdés, hogy az automatánál lehet-e választani, rá kell kérdezni az ügyfélszolgálatnál. Ha nem lehet, akkor is be lehet állítani utólag a banknál és nekik jelezni, hogy nem volt lehetőséged ilyen opciót választani.

2022. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!