Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a bankkártyás fizetés...

Ez a bankkártyás fizetés veszélye lehet vagy nem?

Figyelt kérdés

Én K&H-s vagyok már 5 éve.

Eddig csak egyszer vásároltam bankkártyával(múlt héten) mindig készpénzzel vásárolok.

Igazából meg is van az oka hogy miért vásárolok mindig kp-val és miért félek a bankkártyás fizetéstől.

Ha most én pl.: egy szolgáltatást vettem igénybe és mondják hogy 60.000Ft és tegyük fel beírja de egy 0-val többet üt be vagyis lesz belőle 600.000Ft és még a limit is 600.000 felettire van beállítva(nem tudom hogy mennyi a max).

Lecsippantom-pinkód és tegyükfel nem veszem észre hogy egy nullával többet ütöttek be.

Igazából ilyenkor mivan?


A másik kérdésem mennyi a K&H alapértelmezett(tehát ami alapvetően bevan állítva limitnek mindháromnál: készpénzfelvétel limit,bankkártyás fizetés limit,Internetes napi limit)


Tényleg érdekel a válasz mert én ezt egy nagyon veszélyforrásnak tartom hogy mivan ha ő se veszi észre hogy egy nullával többet ütött be és (tegyükfel énse) és ilyenkor mivan?


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 15. 20:37
1 2
 1/11 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt több módon is ki lehet védeni.

1) Igenis nézd meg, mennyit akarnak leemelni.

2) Állítsd a vásárlási limited akkorára, amennyi általában elég egy általános vásárláshoz. Mobilbankon keresztül bárhonnan, bármikor 1 perc alatt átállítható.

3) Rakd el a nyugtát/számlát és a bankkártyás slipet pár napig, amennyi alatt csak feltűnne, hogy többet emeltek le. Ha ezzel a kettővel együtt visszamész, vissza kell, hogy fizessék a különbözetet.


A pénznek is 2 tábora van, valaki szereti a kp-t, mert biztonságosabbnak érzi, és tudja, mennyi pénze van. Én nem ehhez a táborhoz tartozom. Én jobban nyomon tudom követni a költéseimet, ha kártyával fizetek. Ráadásul, ha esetleg elhagyom a pénztárcámat a kártyát nagyjából 2 perc alatt letiltom, de ha kp van benne, annak az esetek 90 %ában búcsút mondhatok. Persze, tartsak magamnál annyi kp-t, amennyi elég a napi életvitelhez, de akkor meg otthon dugdossam, hogy ha bárki átjön, ne lássa mennyi pénzem van? És még vegyem is le automatából fizetésnél? Én nem szeretem, de mindenki máshogy érzi biztosnak.

2022. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vissza adják a különbözetet ha elutnek valamit.
2022. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jártam úgy hogy univerbe fizettem kártyával és kétszer vonták le! Másnap visszamentem és a boltvezető helyettes jött és elnézést kért és visszaadták a másik felét az összegnek! Ezért rakom el a blokkot! Kétezer valamennyi volt de mondom az is pénz! Én is inkább kp-val szeretek fizetni. Annyira nem kell félni szerintem mert nekem olyasmit mondott az üzlet vezető helyettes hogy a kibukott volna ha nem megyek vissza és visszautalták volna az összeget a bankom által!
2022. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi az esélye annak, hogy pont át akarnak verni ÉS pont nem veszed észre, hogy többet írtak be. Egyébként meg állítsd a limitet annyira, amennyinek az elvesztése még nem fáj, az ennél nagyobb vásárlásokat általában úgyis megtervezi az ember előre, és akkor állít a limiten.
2022. ápr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Többezer kártyás tranzakción vagyok túl (20+ éve van bankkártyám, rendszeresen használom). Kb sosem nézem meg, hogy mit írt be. Egyszer sem fizettem többet, mint amennyit kellett volna. Oké, az tény, hogy nem az aluljárós zugkereskedőknél vásárolok.
2022. ápr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb pénztárnál jó nagy számjegyes kijelző van és nem külön írják be a terminálhoz a fizetendő összeget, hanem a pénztárgépből veszi át.

Ráadásul, lehetőség van tisztázni; akár utólag is.

Úgy 15 év óta szinte csak bankkártya használattal fizetek, nagyon sokféle helyen, még 80 Ft-os tollbetétért is, vagy újságárus bódénál is. (Ennyi idő alatt talán 2-szer volt, hogy volt alsó határa a bankkártyás fizetésnek, és érintett.) Soha nem volt problémám.

(Kíváncsiságból megnéztem: múlt hónapban 46 bankkártyás fizetésem volt, ebben nincsenek benne az online fizetések; ez mind POS terminálos - üzletek, posta - fizetés volt.)

2022. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

"Én K&H-s vagyok már 5 éve."

Az egyik legvacakabb bank, de te tudod.


"Igazából meg is van az oka hogy miért vásárolok mindig kp-val és miért félek a bankkártyás fizetéstől."

Igen. Az, hogy ugyanolyan lemaradott vagy, mint az átlag Magyar, aki fél a technológiától és a párnacihába rakja a pénzt. Irígylem Svédországot, ahol gyakorlatilag már nincs készpénz.


"Ha most én pl.: egy szolgáltatást vettem igénybe és mondják hogy 60.000Ft és tegyük fel beírja de egy 0-val többet üt be vagyis lesz belőle 600.000Ft és még a limit is 600.000 felettire van beállítva(nem tudom hogy mennyi a max).

Lecsippantom-pinkód és tegyükfel nem veszem észre hogy egy nullával többet ütöttek be.

Igazából ilyenkor mivan?"

Semmi, visszadobja fedezethiánnzal. Ki van zárva, hogy ilyen pénzügyi kultúrával neked valaha is 600 ezer legyen a számládon! :D


Amúgy mi lenne? Szólsz, hogy nem stimmel az összeg, ők stornózzák és beütik helyesen, te pedig többé nem mégy arra a helyre. Ha a tranzakcióról szóló értesítő üzeneben és a számlaegyenlegeden sem veszed észre a magasabb összeget és csak később jössz rá, akkor nagyon gáz vagy...


De amúgy miközben ilyen szituációktól félsz, hogy több nullát ütnek be, addig bele sem gondolsz a valódi veszélybe: ha mondjuk az ATM-re leolvasót raknak és készpénzfelvételkor lemásolják a kártyádat. Vagy mikor felhívnak a bank nevében és átutalást kérnek. Egy laikusnak ezek sokkal nagyobb veszélyforrások.

2022. ápr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"kíváncsiságból megnéztem: múlt hónapban 46 bankkártyás fizetésem volt"

Az még nem is sok. Nekem 70. Utálom a készpénzt, szívem szerint soha nem is használnám, de pl. a helyi zöldségpiacon csak készpénzzel lehet fizetni, meg akitől garázst bérelek az is egy begyepesedett ember és nem tudok neki utalni, csak készpénzt fizetni.

2022. ápr. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"meg akitől garázst bérelek az is egy begyepesedett ember és nem tudok neki utalni, csak készpénzt fizetni."


Ennek jóeséllyal adózási okai vannak....

2022. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek jóeséllyal adózási okai vannak...."

Nem, mert minden alkalommal készpénzfizetési számlát ad. Konkrétan megmondta, hogy azért nem jó az utalás, mert "nem bízik a bankokban, mert már nem egy tönkre ment". Az a fajta, aki azonnal készpénzben leveszi az egész fizetését...

2022. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!