Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a Prémium Magyar Államkötvény változó kamatozását?

Figyelt kérdés

Természetesen a kibocsátási tájékoztatót annak idején is elolvastam, de most kezdtem kételkedni abban, hogy jól értelmeztem-e.

A kérdés ami felmerült bennem, hogy az állam a változó kamatozáson azt érti, hogy a fordulónapon fizetett kamat mértéke ugye az előző évi KSH + kamatprémium blabla blabla. Vagy netán úgy érti, hogy a különböző kibocsátások kamatmértéke a változó, de a futamidő alatt állandó. Azért estem gondolkodóba, mert egy pakettem most fordult a harmadik évébe és még mindig a jegyzéskor/vásárláskor hirdetett kamatot fizette ki.Egy petákkal sem többet! Akkor hogy is van ez?



2022. ápr. 18. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy most milyen állampapírod van, de az 5 (6) éves prémium magyar állampapír (2028/i) úgy változó kamatozású, hogy a kamat évről évre a ksh által közölt infláció + 1,5%. Tehát minden évben fog változni. Most 2023. febr-ig fizet évi 6,6%-ot, utána pedig olyan 10% körül (feltéve, hogy az idei évi infláció marad 8-9%-on).
2022. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igy bizzal meg a magya rallamban….
2022. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Tehat, ez a legjpbb biztonsagosabb befektetes
2022. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Idei évi infláció eddig 8,5 százalék, ha jól tudom erre teszi rá még jövő évben a plusz 1-2 szazalek kamat prémiumot is. Sztem legjobb befektetés ez lesz mostanában az átlag embernek, nem az ingatlan meg a részvények. Bitang jó százaléka leszm
2022. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végre pattant az isteni szikra! Kilogikáztam a dolgot és nálam van a hiba, én értelmeztem félre a PMÁP leírását. Ott ugyanis az van, hogy kamatfizetés előtti négy nappal határozzák meg a kamat mértékét. CSAKHOGY! Én ezt úgy értelmeztem, hogy a négy nap múlva fizetendő kamatról van szó, DE NEM. A következő egy éves periódus kamata az, amit ilyenkor meghatároznak. Tehát az aktuális báziskamat+prémium gyakorlatilag két éves eltolódással érzékelhető. Ennyi.
2022. ápr. 30. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Pontosan így van.
2022. ápr. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!