Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A részvényekkel való kereskedé...

A részvényekkel való kereskedés mennyire jövedelmező?

Figyelt kérdés
Tehát ha például van egy millió forintom, amiből részvényekkel akarok kereskedni, és feltételezzük, hogy átlagos sikerrel járok, akkor egy év múlva hány forintom lesz?
2022. ápr. 20. 18:19
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#10

És ezt a sima SP500-at (fogalmam sincs mi az) megvette volna 2 éve egy átlagos képességű kereskedő?

2022. ápr. 21. 10:53
 12/26 anonim ***** válasza:

"Viszont ha utánajársz kicsit, akkor látod, hogy az utóbbi 2 évben egy sima SP500-zal is nyerhettél 50%-ot. Persze a konkrét hozam függ attól, hogy mikor szálltál be és mikor szálltál ki. Ez mind jóval több, mint az akkori 4,4%-os állampapíros hozamok."


Ez így nagyon nem korrekt. Ha állampapírokat hasonlítasz részvényindex-el, akkor több évtizedes összevetésben tegyed. Akkor is a részvényindexek fognak többet hozni, de nem ennyivel, éa jóval nagyobb volatilitással. Ha mondjuk a válság előtti csúcson vetted, sok év kellett, hogy újra nullában legyél.


Dollárban olyan 3-4% reálhozammal számolhatsz részvényindex esetében hosszútávon. Nyilván állampapírnál ez kb. nulla vagy max 1-2%.

2022. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

11:

Az egy amerikai részvényindex, átlagos kisbefektetőként ETF-ként veheted meg. ETF = tőzsdén kereskedett befektetési alap.

2022. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha meg szeretnék magam próbálkozni a kereskedéssel ingyen, akkor melyik a legjobb oldal erre? És van erről valami oktatás, ami nem reklám?
2022. ápr. 21. 15:06
 15/26 anonim ***** válasza:
Jé, mostmár levették, de régebben (1-2 éve) minden valamire való brókercég nyitó oldalán szerepelt a figyelmeztetés, hogy az amiről beszélsz az rendkívül kockázatos és a befektetők 72%-a bukik rajta. Illetve finomabban fogalmaztak, hogy nem nyereséges :-)
2022. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%

Lehet vele keresni, én 2008-óta kereskedek a BÉT-en. 1 milla az nagyon kevés tőke, azzal nem fogsz tudni nagyot szakítani.

Mindenesetre foglalkozni kell vele, vannak jó könyvek erről, érdemes minél többet elolvasni. Van ismerősöm, aki csak ebből él, de sokkal nagyobb tőkével rendelkezik, mint 1 millió.

Ugye itt a kulcs a tőke és a megszerzett tudás, ezeket fejleszteni kell, különben elmarad a várt siker. Aki a kaszinóhoz hasonlítja, azon csak röhögni lehet, nem kell figyelni ezekre, mert nem értenek hozzá nyilván, csak itt-ott hallottak valamit. Nem értik azt, hogy miért veszünk, vagy miért adunk el, mit nézünk ilyenkor stb. Átlagemberek szokták a tőzsdét kaszinóhoz, meg szerencsejátékhoz hasonlítani, akik még egy részvényt sem vettek soha és értékpapírszámlájuk sincs. Tanulj!

2022. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy szerinted nem szerencsejáték, mégis azt írod, hogy a befektetők 72 százaléka bukik rajta. Ezt hogy egyeztessem össze?
2022. ápr. 21. 16:04
 18/26 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban kérdező, hogy jelenleg biztos nem való neked a részvényekkel való kereskedés.
2022. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

17-es, az két különböző komment. Szerintem nem szerencsejáték, egyetemen tanítják. A 72%-ot nem én írtam.

Amúgy 15-ös, sosem láttam ezt a kiírást, pedig 2008-óta tőzsdézek, egy megfelelési, vagy milyen tesztet szokott csináltatni

16-os voltam.

2022. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt hittem te voltál, mert ugyanannyi pipátok van.
2022. ápr. 21. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!