Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez valóban egy kamu levél...

Ez valóban egy kamu levél lett volna?

Figyelt kérdés

Kaptam az otp-től tegnap (előtte éjjel 3-kor küldték) egy levelet, melyben arról értesítenek, hogy hamarosan cserekártya készül részemre, és ha változás van az adataimban azt módosítsam. Februárban is kaptam az otp-től egy sms-t, hogy hamarosan cserekártyát kapok. Mivel a lakcímem közben megváltozott, de jelenleg beteg vagyok, nem tudok bemenni az otp-be, ezért internetbank chat-en keresztül beszéltem több ügyintézővel, illetve telefonon is, és mindegyik azt állította adategyeztetés után, hogy semmilyen kártyát nem kapok. Ráadásul sem kártya, telefonszám, email nincs hozzárendelve a számlámhoz. Mert erre a folyószámlára nem megy pénz, csak van rajta egy bizonyos összeg, majd személyes adategyeztetés után szeretném kivenni. Tehát minden rendben van, úgy értem meg van a pénzem, stb. Csak be kell mennem adategyeztetni, és megkapom a pénzem.

Aztán végülis rájöttünk a hölggyel, hogy az sms-t azért kaptam, mert a sim kártya, amit kb. 2-3 éve küldött nekem a vodafone, az már valakié volt, és tulajdonképpen neki érkezett volna ez az sms. De ezek után még mindig nem értettem az emailt, hiszen olyan hitelesnek tűnt, hogy az otp-től jött. Be kellett olvasnom nekik az üzenetet, az email címet is, azt mondták ők nem küldték, meg ők nem szoktak emailt küldeni, pláne nem, hogy nincs is használva a folyószámla. Pedig az ő telefonjuk van megadva a levélben, tehát hitelesnek tűnt. Azt mondta a hölgy, akivel beszéltem, hogy ne válaszoljak, ez nem hiteles email. Ugyanakkor februárban is beszéltem chaten az otp-vel, mikor kaptam az sms-t, és ha jól emlékszem, akkoriban ott is írta egy hölgy, hogy májusban kapok kártyát. Na most zavaros ez az egész számomra, és nem értem, hogy az emailt miért kaptam volna egy kamu személytől, mit ért volna vele, hiszen csak egy sima levél, amelyre nem is írta, hogy válaszoljak, sőt a szokásos szöveg ilyen leveleknél, hogy erre a levélre ne válaszoljon, ez volt a levél végén.


2022. ápr. 27. 15:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy egy olyan email címre érkezett ez az email, ami ugyan van nekem, de csupa nyomtatott nagybetűvel érkezett.
2022. ápr. 27. 15:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, szóval van ilyen email címem ez nyilvánvaló, de az email cím nyomtatott nagybetűvel volt írva.
2022. ápr. 27. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!