Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Picit emelik a fizetést, de...

Picit emelik a fizetést, de nagyon az árakat. Mi ebben a logika, tényleg nem lehet megélni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ősz elején még 99ft volt a pennyben egy joghurt (gyümölcsös) - ma ugyanez 149ft - igen, béna példa, de engem érint, mert szerettem ezt a joghurtot. Mostmár sajnálok egy kis pohár joghurtért annyit költeni.

Folyamatosan emelkedik mindennek az ára, a kenyérről ne is beszéljünk.

Fizetésemen meg emeltek 5%-ot... De ugyanúgy ennem kell, tisztálkodni, fűteni, ruházatot venni, ajándékokat és néha néha szórakozni (évente 2szer beülni a moziba), neadjisten kirándulni/ nyaralni...

Eléggé elszomorít, hogy ilyen helyzet van most. Tényleg elgondolkodtam a kiköltözésen (angol, német nyelvtudásom nem rossz), de sajnálnám szüleimet, testvéreimet itt hagyni, hiányoznának nagyon.



2022. ápr. 27. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
550000ft az átlag fizetés legújabb nem KSH adatai szerint. Nem véletlen az újabb 2/3. Orbán és a kormány szerint itt a legjobb élni a világon. Szóval vmit nagyon rosszul csinálsz!
2022. ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A "nem"leírás, mobilom dobta közbe.
2022. ápr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg leírás is elírás🌝. (jó nagyon ez az okostelefon).
2022. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%

Azzal mindenki tisztában van, hogy egy 10 éves számítógép már nem korszerű, és gyakorlatilag nulla a piaci értéke. Egy 10 éves autó maximum a negyedét éri az új árának, nem csak azért mert elhasználódott, hanem mert az új autókban sokkal komolyabb technika van. Az a ház ami 40 éve az akkori csúcstechnika szerint épült, ma már felújítandó, mert az alap energetikai követelményeket sem teljesíti.

Azt viszont sokan nem értik meg (vagyis a legtöbben szándékosan nem akarják), hogy ugyanez a szaktudásra is igaz. Az a szaktudás amti te egyszer megszereztél, évről évre egyre kevesebbet ér (reálértékben!) ha nem fejleszted. Ugyan úgy, ahogy a tavaly megjelent iPhone ára is lejjebb ment, a te munkád is kevesebbet ér, mint tavaly. Ezért csökken reálértékben a fizetésed.

2022. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Kellett az országnak megszavazni Orbánt. Pedig megmondták, hogy 3-4 hónapon belül itt nagy sírás lesz!

Szerintem is az a megoldás, ha kiköltözünk ebből az országból.

A 4-essel meg ne foglalkozz! Nyilván pár hónap alatt senkinek a tudása nem évül el, pláne, hogy a legtöbben a munkahelyen kénytelenek vagyunk azt fejleszteni. Csak kötözködni akar.

2022. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Ehhez mondjuk kivètelesen semmi köze Orbánnak, mindenhol rekord magas az infláció. Amúgy ha már most sírsz, csak mondom, hogy kiesik az ukrán ès orosz èlelmiszer export. Nyár vègèn kezdődik majd az igazi buli!
2022. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Azért szentté már ne avassuk. Ha nálunk is euró lenne, nem éreznénk meg ennyire az inflációt, de nyilván neki nem volt érdeke bevezetni. Nem is fogja soha.

Logikát ne keress benne, soha nem az emberek pénzéhez mérték az árakat. Sok minden máshoz. Háború, aszály, kieső piacok, kereslet nagysága, stb. Enni mindig kell, a kenyeret meg fogod venni, akármilyen drága is lesz.

2022. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
A rendoroknek mult honapban 158 szazalekkal emeltwk meg a fizeteset...
2022. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pl miért kell mindenkinek 8 tv 8 laptop 8 mobil stb...

Pl régen volt a családnak egy tv-je meg egy számítógépe

Érdekes ahol 5 embernek kellet beosztani 1 gépet és mégis sikeres emberek lettek

Ja és régen nem cseréltük ezeket az eszközöket 2 év után


Én értem hogy sír mindenki de annyi pénzt kiadnak közbe 1db iphonera hogy abból 3 laptopot lehetne venni

2022. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7 éves a szeretett mobilom, amit ballagásomra kaptam, plusz a laptopom, ami 120e volt 12 éve, még mindig működik, szeretem - ezt pedig a nagyszüleim által letett pénzből vettem,amit születésemkor kötöttek le a banknál (160ezret kaptam így 16. szülinapomra). TV nincs, mert nem néztem soha, kocsi nincs, mert busszal és biciklivel bejárok mindent. Szóval ez a komment nagyon nem jött össze 9-es.

Egyszerűen kisvárosban élek, egy nagyobb városba járok át dolgozni, ahol szintén ritka, ha netto 200ezernél több a fizud... Túlórával kapok 195ezret olyan melóért, ami felelősséggel jár és megterhelő is.

2022. jún. 1. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!