Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pick-up típusú (amerikai)...

Pick-up típusú (amerikai) autók KONTÉNERES szállításának összköltsége (Egyesült Államokból európai, pl. rotterdami kikötőbe) mennyibe kerül jelenleg? A gépjármű konténerbe parkolásától, a szállításon át, a vámkezelés és kipakolás költségeivel együtt?

Figyelt kérdés
Vagy milyen magyar/angol keresőszavakkal érdemes rákeresni a keresőóriással, hogy a teljes összköltséget mutató (azaz valóban használható!) website-okra találjunk?

2022. máj. 12. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:

1.: Magánszemélyként ebbe ne kezdj!

2.: Szlovákiában és Németországban kapni sok USA kocsit, már EU-ra papírozva. Pl.: [link]

2022. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Egyébként én is nézegettem őket, valóban tengernyi a kínálat, de valamiért mindegyiken jóformán csak ez a semmire se használható méretű (európai piacos modellek méretéhez képest szinte semmivel sem nagyobb) shortbed plató található.

Az elvárt, használható méretű (megszokott/átlagos, tonnaszám jelen levő EU piacos pick-up-oknál nagyobb) longbed platós változattal - én - még nem találkoztam.


Még rákeresni sem lehet erre a fontos keresési feltételre. (Első forgalomba helyezésre, gyártmányra, típusra, üzemanyagra, stb. lehet, de erre az opcióra, úgy tudom, nem.)

2022. máj. 12. 19:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a mobile.de használtautós portál kínálatára vonatkozott.
2022. máj. 12. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, de kb. 10 évvel ezelőtt utánanéztünk, hogy Magyarországról Brazíliába egy Fiat 500 szállítása kb. 800 ezer Ft-ba került volna.
2022. máj. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi két évben sokszorozodtak az árak így 4-6 millió körül is lehet, így már nem éri meg
2022. máj. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jézusom!!


Mi az, hogy egy tetű szállítás hat (6!!) millió forintnyi euró?!


Másképp kérdezek: ha ennyire vérlázítóan sok, akkor a fentebb linkelt Ram sk-s (azaz felvidéki) oldalán hogyhogy nem kerülnek a régen Dodge-hoz tartozott (de teljesen mindegy, mert nekem továbbra is elidegeníthetetlenül Dodge) Ram modellek 6 millióval többe? Miért nem lesz hát ezek után egy 15-20 millió forint körüli Ram végösszege 21-26 millió?

Nem kötekedés, szimplán nem értem.

2022. máj. 13. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én néha hozok be árukat, 6-800e Ft volt egy konténer amibe autó is belefér. Majd hirtelen jött a covid erre a nagy konténer 10 millió körül lett (volt 12 is) majd most örökké változik de 6-10 millió között mozog.
2022. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, de ahogy írtam egyel fentebb a felvidéki Ram-es példát, hasonlóan ahhoz kérdem ezt is: hogyhogy nem kerülnek a tengeri szállítással hozott áruk (ezek alapján) hazánkban jóval, vagyis rettentően sokkal többe?
2022. máj. 13. 12:35
 9/10 anonim ***** válasza:

8.-ra.


Mert te 1 alkalomra, és 1 konténerre számolsz. De a nagy cégeknek, sok konténerrel, olcsóbb.

2022. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szállítás kb 10 millió, vám az autó kinti összegének 50%-a pluszba és euba kell léptetni azaz forgalomba kell helyezni Németországban és utánna honosítás itthon mivel , ha egyből az usa okmányokkal akarod itthon papirozni az lehetetlen mivel sem típus bizonyítványa nincs sem eu-s lámpák, stb így a legolcsobb és értelmesebb a német papirozás majd honosítás itthon . Vagy ha van pénzed akkor az amerikai vasakkal hozatni kintről egyet az usa-bol csak az meg súlyos milliók . Egy kint 10 millió forintnyi dollárú autó mire ide ér el éri a 25-30 milliót
2022. jún. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!