Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi az átlagos megtakarítot...

Mennyi az átlagos megtakarított pénzösszeg 30 éves kor körül magyarországon?

Figyelt kérdés
Nekem 11millió forintot sikerült megtakarítani, 28 éves vagyok.Van 2db autóm aminek az összértéke kb 2.2millió Ft.

2022. máj. 19. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Sztem orvendjetez , sok embernek nincs ennyi.
2022. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Szerintem a harmincasok nagy részének nincs meg az alap, min. 6 havi megélhetést biztosító megtakarítása. A környezetemből ítélve kezd eltűnni a középosztály. Vagy hónapról hónapra, vagy pedig jóval az átlag felett élnek.
2022. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
környezetemnek 30-35 között.. előbb van 10 éves hitele, mint 1-2 havi megtakarítása. Mondjuk mikrokörnyezet, nem reprezentatív.
2022. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nekünk is ennyi van/fő.


Annyi különbséggel, hogy van 10 milla devizánk és egy 50 milliós lakásunk 40 millió hitellel.


Aki előbb vett lakàst, az jobban áll szerintem.

2022. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bőven az átlag előtt jársz. A 30-as korosztály nagy részének jellemzően hitele van, megtakarítása, vésztartaléka jóformán semmi. Úgyhogy csak így tovább, jól csinálod!
2022. máj. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem csak félig meddig van saját ingatlanom(öröklés). Az elkövetkező években ingatlan vásárlás lenne a cél de budapesten vagy környékénk esélytelen egy életre való brutál eladósodás nélkül venni egy átlagos házat ennyi önerővel.A páromnak pedig nem sok megtakarítása van.Ezért lennék kiváncsi,hogy mások hogyan csinálják mert ugye pörög az ingatlanpiac.
2022. máj. 19. 23:35
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

En 31 evesen vettem lakást, ket eve, akkor 26ért, plusz 6 milla felujutas, de a kornyek nagyon felporgott, most mar 45-50 korul ér.

Elotte evekig baratnovel laktunk egyutt o lakasukban.


Nekem eddigre 14M megtakaritasom volt. Felvettem hitelt, es a felujitasra pedig baratoktol 500k-1M osszegeket kertem kolcson fel evre.

Eleg jol kerestem abban az evben, meg a koviben is, szoval megadtam a tartozasokat es torlesztettem a hitelt is, most mar pozitivban vagyok, tavaly decemberben mar be is tudtam fektetni 3M-t. Azota mondjuk ez nem gyarapodott.


Van meg egy nyugdijbiztositasom, ami rendszeresen van fizetve kisebb osszeggel.

2022. máj. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Ja igen, es a barataim is tipik 50% onresszel vettek 30 korul 25-30 millas lakasokat.

5 ev versenykepes munkaviszony utan szerintem realis a 15-20M megtakaritas.

2022. máj. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló vagyok. Jelen helyzetben nem vennék ingatlant. Nekünk szerencsénk volt. A lakásomat anno 5.8 millióért vettük, 12,5 millióért adtuk el. Férjem egy kádár kockát vett néhány éve. Nem kifejezetten akart házat venni, de az eladó mindenképp szabadulni akart tőle, 5.5 millióért eladta neki, a felét hitelből fedezte, alig 24 évesen. Minden évben dolgoztunk rajta, most 22 millióért fogjuk árulni.

Közös házat veszünk, ez is alkalmi vétel lesz rokonok útján. Sokat kell nézelődni, nem szabad hirtelen felindulásból beleugrani egy nagyobb adósságba.

2022. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Annak szívás, aki később született és nem tudott venni 5-10 éve olcsón ingatlant, mert még akkor volt pályakezdő/egyetemista/középiskolás. Aki jókor született mostani picit idősebbek, ők tudtak még olcsón ingatlant venni fele ennyiért se.
2022. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!