Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Arany ékszert hol érdemes...

Arany ékszert hol érdemes cserélni másik fazonra, minél kisebb veszteséggel? Ékszerboltot ajánlotok esetleg Pest megyében?

Figyelt kérdés

Van egy 60grammos 14k-os arany ékszerem, ami nem tetszik és szeretném elcserélni olyanra, amit hordanék is.


Voltam pár helyen érdeklődni.

Törtaranyba kb 13 ezer ft/grammon tudom eladni, venni viszont 20-22 ezerért.


Ez nagyon nagy különbség, 30-40% os veszteségem lenne rajta.


Majd voltam olyan helyeken, ahol beszámolnák. Ott többet adnak érte, de drágább is a kész ékszer, viszont kisebb lenne a deficit, viszont ígyis magas, 25-30% körüli.


Mit csináljak, hogy minél jobban járjak?

Szerintem nagyon pofátlanság, hogy 30%-okat akarnak keresni rajtam a kereskedők.

Ekkora összegnél (kb 1 millió ft), ilyen 10%-ot még el tudnék képzelni, de ettől nagyobb profitot percek alatt már pofátlanságnak érzek.


Mit javasoltok, mit érdemes csinálnom az ékszerrel?

Érdemes kéz alatt árulni, magánszemélyeknek? Esetleg jófogás vagy ilyesmi?

Félek, hogy a kisebbség zaklatna főleg, vagy csalók érkeznének hozzám.


2022. máj. 20. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy benyeled a 30-40 szazalekot, vagy facebookon probalsz cserelni valakivel. Ha facebookot valasztod, mindenkepp kerj bizonylatot arrol hogy az ekszer amire cserelni akarod hany gramos, es milyen arany tartalma van
2022. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hiába keresek ékszerészt vagy zálogost, sehol nem dolgoznak kisebb százalékkal?

Ötvösök mondjuk mennyiért készítenek ékszert törtaranyból?

2022. máj. 20. 10:37
 3/4 anonim válasza:
10000 én ugy tudom ha te adod az aranyat
2022. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eladtam azóta 17 ezer/g ért
2022. nov. 25. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!