Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Származhat valamilyen hátrányo...

Származhat valamilyen hátrányom ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Elég zavaros az ügy leszögezem előre. 19 éves vagyok az első munkahelyem volt a hely ahol voltam 5 hónapig. Nem kaptam munkáltatói igazolást mikor eljöttem. Csináltattam ügyfélkaput, és utána néztem nem fizettek utánam semmilyen járulékot. Legalábbis az jön le. Kaptam egy bérlapot, amin le volt írva minden járulék amit “ vontak” . A fennmaradó összeget készpénzben kaptam meg minden hónapban. A névsort helyettem vezették, sosem írhattam alá. Nem is láttam sosem, de elmondásuk szerint vezetve volt. Több ilyen dolog volt ami miatt eljöttem.

Aztán felvettek egy másik céghez, ott bejelentettek, kértek tőlem munkáltatói igazolást, amit nem kaptam ezért leadni sem tudtam, viszont a munkaügyi átvállalta a tb-met, amiről a papírokat leadtam. Itt egy hete mondtam fel, mert szörnyen kellemetlen kollégáim voltak. ( ez mindegy is) Aztán most az előző munkahelyem munkáltatói igazolását követelik rajtam, különben nem adják ki az ő munkáltatói igazolásukat. Teljesen tanácstalan vagyok. Figyelembe kell vennem a követelésüket, vagy nem szükséges ezzel foglalkoznom?


2022. máj. 23. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

"Nem kaptam munkáltatói igazolást mikor eljöttem. Csináltattam ügyfélkaput, és utána néztem nem fizettek utánam semmilyen járulékot. Legalábbis az jön le. [...] A fennmaradó összeget készpénzben kaptam meg minden hónapban."

Ez nekem eléggé úgy hangzik, mintha nem lettél volna bejelentve, csak azt hazudták neked.


"Figyelembe kell vennem a követelésüket, vagy nem szükséges ezzel foglalkoznom?"

Hát elég nehéz lenne figyelmen kívül hagyni a kérésüket, hiszen anélkül nem kapod meg innen sem az igazolást.

2022. máj. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Nem követelhetnek ilyet. Az első munkahelyed bérpapírjával pedig menj be a navhoz, hogy rendezzék
2022. máj. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nyugodtan mondd el, hogy utólag tudtad meg, hogy nem voltál bejelentve, és nem kaptál papírokat sem. Ezt írd le nyilatkozatban.


Nem követelhetnek ilyet.

De, kötelességül követelni tartásdíjsról igazolást, munkáltatóit az egyéb tartozásokról, vht előírja. Kötelesek kérni a tb-kiskönyvet is.

2022. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!