Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miből van ennyi pénzük?

Miből van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés
Mivel foglalkozhatnak azok az emberek akik nem dolgoznak de teli vannak pénzzel? Ismerek olyanokat akik 26-28 év közöttiek nem dolgoznak de fullra felújított házuk és drága autóik vannak.

2022. máj. 25. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Kerdezd meg toluk.
2022. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Kapták, találták, nyerték, örökölték.
2022. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Egy példa:


1. Benyalta magát Fideszes körökbe és egy állami szerzett egy jó pozíciót nyugaton átlagosnak számító, de itthon magas fizetéssel.

2. A pénzből egyrészt vett kriptovalutákat, másrészt a cég infrastruktúráját ingyenes Monero bányászatra használta fel.

3. Kivette a pénzt a bull run idején és vett belőle egy modern újépítésű lakást.

2022. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A monero azért jó, mert utólag se fogják elkapni vele. Nem fog kiderülni soha, hogy az áram az ő lakására ment.
2022. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A jó családi háttér miatt.

A 20-as, 30-as, de még a 40-es éveidben is hatalmas mértékben az határozza meg az anyagi helyzetedet, hogy a családod mennyire tudott anyagilag támogatni.


Csak három, nem is annyira szélső példa a kortársaim közül (kései 20-as, korai 30-as):

- Én meglehetősen jól keresek évek óta (700-800-as nettó), mégsincs saját ingatlanom meg autóm sem. Van egy huszonpár milliós megtakarításom, amiből egyszer egy lakás lesz a fővárosban valószínűleg, de ennyi. A szüleim dolgoztak/dolgoznak, de több tesóm van, nem tudják azt megtenni, hogy mindenkinek beszállnak sok x millióval mondjuk egy lakás árába.

- Van olyan barátom aki kb. fele annyit keres mint én (ami amúgy még mindig nem rossz), de mégis sokkal előrébb tart az életben a szülői támogatás miatt. Neki már évek óta van saját lakása, most meg új háza lesz és kocsija. Mire ezt én meg tudom engedni magamnak, leszek vagy 40-50 éves...

- Van olyan barátom, akit egyedül nevelt az egyik szülője és sokkal szerényebb anyagi körülmények közül indult. Neki sokkal nehezebb volt, hiába mehetett volna egyetemre, anyagilag nem tudták volna kigazdálkodni (igen, maga az egyetemi oktatás ingyenes, de sok minden ami azzal jár nem). Neki se jól fizető munkája nem lett így, se ajándék háza vagy kocsija.


Egyikünk sem lusta vagy buta vagy bénácska, csak hát a háttér...

2022. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
↑Ez. Akármennyire is vágynánk arra, hogy ne legyen ennyire meghatározó...
2022. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Shortolta a Lunát.
2022. máj. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés ,hogy honnan tudod, hogy nem dolgoznak?


Csak azért, mert napközben látod őket otthon, még lehet, hogy senior sw architect-ként dolgozik full remote munkában, nettó 2 milliós fizetéssel egy multinak.


Én falun élek Pest megyében, teljes távmunkában dolgozom, általában elég sokat vagyok otthon a feleségemmel és a gyerekeimmel.


Visszahallottam már a faluból, hogy biztosan munkanélküli vagyok... xD

2022. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hiába teszed fel ezerszer a kérdést lehetetlen megmondani hogy az adott ember miért gazdag. Csak találgatni lehet.
2022. máj. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem illik a másik zsebében kotorászni!

Te is föl lennél háborodva, ha valaki megkérdezné, honnan van az a szép 25 éves sárga camping biciklid. :)

2022. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!