Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használsz még készpénzt?

Használsz még készpénzt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Rendszeresen.
Ritkán.
Csak bankkártya.
Csak bankkártya és nem tartok magamnál kp.-t.
37 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Csak KP
2022. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Már kártyát se nagyon használok, csak a mobilt. Utálom a készpénzt.
2022. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Én csak KP-t használok, a többit utálom.
2022. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Piacon mit csinaltok?

Kinai boltban?

Meg ha letiltjak a kartyatokat?

2022. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Piacra nem járnak se kínaiba.

Ha meg letiltja nekik akkor veszekednek az alkalmazottal.

2022. máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
#4 nem járok piacra, se kínaiba. Kártyámat még sosem tiltották le, de ha letiltanák, akkor másik kártyával fizetnék.
2022. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

"Piacon mit csinaltok?"

Nálunk a piacon 1000 forint felett lehet kártyával fizetni. Ha meg veszek két paradicsomot, akkor azért pár ezer forint van nálam.


"Kinai boltban?"

Én még olyan kínai boltban nem voltam, ahol nem lehetett kátyával fizetni. Persze nem járok gyakran.


"Meg ha letiltjak a kartyatokat?"

Érdekes, 25 éve van kártyám, de még soha nem kellett letiltani, nem lopták el és nem is hagytam el. Olyan hülye meg nem vagyok, hogy a PIN kódomat elfelejtsem.


Egyébként ez a kérdés tökéletes képet fest a Magyar pénzügyi kultúráról. A többség készpénzt használ és le vannak pontozva azok, akik kártyát használnak. Persze, maradjunk csak a középkorban!

2022. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően kártyát használok Apple Pay-en keresztül. Általában minimális készpénzt tartok magamnál a biztonság kedvéért. Ha valamiért mégis több készpénz van nálam, akkor csak azzal fizetek, amíg van.
2022. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán, mert zavar, hogy sosincs megfelelő címletem és húzzák a szájukat a pénztárosok, ha sok aprót adok azért, ha nagy címlettel fizetek, akkor azért. (de volt már, hogy 560 forintnál zavarta őket, hogy ezrest adok) Ráadásul amikor kapkodva elpakolok pl az Aldiban, ahol pörögnek a pénztárosok, nehéz még a pénzzel bajlódni, lerakni az aprót, papírpénzt. Volt már, hogy az összes aprómat kiszórtam véletlenül a földre és nem győztem összeszedni, igen, elég béna vagyok... Egyszer meg egy fagyizónál a papír pénzeket sikerült kiszórnom és pont fújt a szél, alig tudtam összeszedni, kezemben az olvadó fagyival.


Ha lehet, akkor mindig kártyával fizetek, de azért van nálam némi papírpénz, pl kínai boltokban szokott lenni, hogy 1000 alatt nem lehet kártyával fizetni. Kellemetlen, ha a pénztárnál derül ki, hogy nincs nálam kp.

2022. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!