Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Biztonságos dolog prémium...

Biztonságos dolog prémium állampapírba tenni a pénzt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2022. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mihez kepest?
2022. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Mit értesz biztonság alatt?

Elveszi-e az állam?

Valószínűleg nem.

Ellophatják tőled?

Biztos, hogy nem.

Veszít az értékéből?

Igen, de kevésbé, mint amit otthon tartasz, vagy a bankszámládon.

2022. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen
2022. jún. 1. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
A legjobb megoldas, nekem is premium inflacio kovetos allampapirban van a penzem...
2022. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Én is vacilálok rajta, de én azért tartok tőle a jelenlegi helyzetben. A magánnyugdíjpénztárakat is megszüntették, meg azért láttunk már olyat, hogy egy bank csődbe ment és elveszett a pénzek egy része (pl Sberbank)

Persze tudom, hogyha az állam csődbe megy, akkor az lesz a legkisebb bajunk, mert a pénz sem fog semmit érni. Erre gondolom nincs sok esély, de. Ilyen vezetéssel én semmit nem tartok elképzelhetőnek. Mivel az állam kezd összefolyni a kormánnyal, (Nav levelekben is Fidesz propaganda van) még a végén kitalálják, hogy most kell a pénz a rezsicsökkentésre, de majd kárpótolnak ilyesmi.

Igaz más befektetések még kockázatosabnak, szóval nehéz ügy.

2022. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Jelenleg Magyarországon, forintban ez a legbiztonságosabb befektetés.


Ha nem lesz államcsőd, akkor kifizetik kamatostól, ha lesz államcsőd, akkor meg mást sem fizetnek ki forintban, szóval mindegy.

2022. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Megéri, én is abba fektettem. Jövőre 10%ot fizet. Az 10 milliónál 1 millió évente. Kockázat nélkül.
2022. jún. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Attol fugg. Ha nem celod a penzed gyarapitasa, csak az inflacio fedezese, akkor megeri.
2022. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!