Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon milyen szociális juttatá...

Vajon milyen szociális juttatásban részesülhetnék?

Figyelt kérdés

Vidéki voltam. A szüleim közösen vettek nekem Budapesten egy kis lakást, ahol egyetemi tanulmányaim alatt el tudok éldegélni. Természetesen mindezt hitelből és elvárnák, hogy eltartsam magam minden szempontból. Ehhez szeretnék anyagi támogatást keresni és érdekelne, mit tudtok minderről, milyen lehetőségeim vannak, mit kell tennem?

Köszi


2010. szept. 18. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Saját lakással SEMMILYEN szociális (vagy szociális alapon elbírált) juttatást nem fogsz kapni... Marad a tanulmányi ösztöndíj.
2010. szept. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakhatási támogatást erre nem kapsz, és amúgy semmit sem:(Fogadj magad mellé albérlőt
2010. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miért érzem a b*sszam meg jellegű felhangot szavaitokban? :)
2010. szept. 18. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem semmi rosszat nem írtak, az más, hogy nem erre számítottál. menj el dolgozni, tudod nagyon sokan dolgoznak egyetem mellett!
2010. szept. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bursa hungarika, ezt kaphatod egyedül
2010. szept. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Nekem is van saját lakásom, így tapasztalatból beszélek.

Az esetleges "b@ssza meg hangnem" pedig annak köszönhető, hogy immár negyedik éve 4.9-5.0 között van a kredittel súlyozott az átlagom (ahol nem 30-cal, hanem az összes kredittel számolnak, vagy 5.0 a max.) és mégis csak tanulmányi ösztöndíjat kapok, amiből a max. 25ezer havonta. Mások pedig fele ilyen átlagra többet kapnak "szociális" alapon...

2010. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Talán ha objektíven válaszolnátok a kérdésemre?! :)
2010. szept. 19. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy saját lakással semmilyen szociális támogatást nem lehet igénybe venni, ugyanis a törvény azt mondja, hogy nem kell vagyonként figyelembe venni azt a lakást, ahol a kérelmező életvitelszerűen él. Szóval ha csak az van a neveden ahol laksz, akkor lehet.

Ha 1 évig voltál a munkaügyi központban regisztrálva mint álláskereső, utána kérhetsz mondjuk RÁT-ot az önkormányzattól.

2010. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na erről van szó, köszönöm :)
2010. szept. 20. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!