Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik részesülhetnek szociális...

Kik részesülhetnek szociális segélyben?

Figyelt kérdés
szoval.kik kaphatják meg ezt a segélyt?na jo a kérdésem nem csak ez:)szoval miskolci vagyok..ott van a bejelentett lakhelyem de Tiszalúcon élek ideiglenes lakcimmel.akkor én kaphatok szociális segélyt?és azt hogy kell elintézni vagy mit kellene tennem érte?részesülhetek benne?egy 21éves vagyok.elöre is köszönöm a válaszokat.Üdv Anita
2009. máj. 27. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


A rendszeres szociális segély folyósításának több feltétele van, többek között az is, hogy a megelőző két évben legalább egy évig a Munkaügyi Központtal együtt kell működni akkor is ha nem vagy ellátásra jogosult.

2009. máj. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha meg is kapod,utánna kötelező közmunkán résztvenned évente min 60 munkanapot.(parkgondozás,sepregetés stb)Mert ha nem vállalod,automatikusan megszüntetik.Amelynek összege most 28500ft.

Ha megvan a két évnyi együttműködésed a munkaügyi központtal, tőlük kérheted azt a papírt amit a helyi önkormányzathoz kell beadni,a segély iránti kérelmeddel együtt. Miután ezt elbírálták,és jogosnak találták,hogy erre szociálisan rászorult vagy,utánna kaphatod meg a segélyt.Azt viszont nem tudom,neked melyik önkormányzathoz kell bemenned?Talán a bejelentett lakhelyed szerinti önkormányzathoz,de ha nem, ott úgyis megmondják.

2009. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!