Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől ilyen drága az üzemanyag? 🤔

Mitől ilyen drága az üzemanyag? 🤔

Figyelt kérdés

Közgazdasághoz értők próbáljanak segíteni!

Az olaj ára magas, de máskor is volt már ennyi, alacsonyabb üzemanyagárak mellett.

Hiány nincs a piacon, legalábbis ilyen hírek nincsenek.

Adót nem emeltek az országok, és az eur/dollár sem romlott ennyit.


Mégis duplája az üzemanyagok ára a tavalyinak.


2022. jún. 15. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ugyanazért, amiért minden más. Élelmes vállalkozó barátaink átvették egymástól, hogy minden Ukrajnából jön. Valamelyik féreg kitalálta például, hogy sajnos a homokozólapát vagy a teniszütő Ukrajnából jön, a háború miatt duplájára emelem az árát. Több se kellett a többi s.zarnak, a benzinkutastól a csirkeárusig futótűzként terjedt a hír, hogy ezt kell mondani és mindent dupla áron adni. Az persze senkinek nem tűnik fel, hogy Ukrajnának Dubai vagy Szaúd-Arábia szintjén kellene lenni ha mindent ők adnak Európának, eddig legalábbi még egy esetről sem hallottam, hogy a vállalkozót felkoncolták volna az ivadékaival együtt, mindenki fizet, mint a kisangyal.
2022. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2008-ban 100$-is olaj mellett 1,2€ volt az üzemanyag.
2022. jún. 15. 17:01
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
De most nem 100, hanem 120$ az olaj, és nem 1.5 USD 1 EUR, hanem 1 USD=1EUR. Tehát 2008-ban 70EUR volt az olaj, most 120. És akkor még nem volt szó a 250 vs 400-as EUR/HUF árfolyamról.
2022. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért mert most keveset ér a forint. Az USD ért régen 240 forintot volt ennyi az olaj de a zkevesebb forint. Most 400 mindjárt az USD. Tehát nem az olaj ára magas hanem mi romlottunk le.


Más. Az olaj ára. Ez éppen annyi amennyit kitalálnak érte mert tőzsde. Szó szerint látják hogy drágán veszik akkor drágán adják.



Megint más. Nálunk az olaj ára kicsit máshogy alakul vagy alakulhat mert az usd-s olaj ára a jó minőségű pala olaj ára. Mi az ural olajat használjuk 80-90 százalékban. Ezt is jegyzik valamelyik európai tőzsdén. Ez azért olcsóbb szokott lenni.

2022. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most 2-2,5€ az üzemanyag az EU-ban.

Az 2-2,5x növekedés a vizsgált időszakhoz képest.

Az olaj pedig nem is duplazodott csak majdnem.

2022. jún. 15. 17:41
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem drága az üzemanyag.. annyian vannak az utakon mint a rohadás.


Majd akkor lesz drága az üzemanyag, ha fele ennyien lesznek az utakon.

2022. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
#5: végülis a 120 a 70-nek kb 1,7-szerese. 1,2EUR (te írtad...)x1,7 = 2,04EUR . Meg is van a 2 Eurós ár. Matekból nem lehettél túl jó. Ha csak majdnemeket számolsz, akkor könnyen jutsz tévútra.
2022. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Béci, elsiklasz a tény felett, hogy nem 2€ a benzin, hanem 2-2,5€.


Így már nem jön ki a matek.

De, tudod mit?


Legyen igazad. 😃

2022. jún. 15. 18:17
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Béci, elsiklasz a tény felett, hogy nem 2€ a benzin, hanem 2-2,5€."


Már bocsánat, de a 2,04 az nem 2 és 2,5 között van? Az én matematikai tudásom szerint igen, és hát elég jó voltam matekból.

És ugye még kérdéses, hogy melyik országról is beszélünk. Mert ne a 2008-as német árat és a mostani norvág árat hasonlítsd össze. Hanem a 2008-as németet a mostani némettel.

(Mellesleg 1,2-höz képest a 2-2,5 az messze nem 2-2,5-szeres, hanem 1,7-2,1-szeres, szóval itt már eleve egy méretes tévedésben voltál.)


"Legyen igazad. 😃"


Köszi, de én TUDOM, hogy nekem VAN igazam.

2022. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hagyd Béci.

Olyan, mint a tipikus gyakoris, agyhalott.

Nem képes felfogni.

2022. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!