Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol tudom beváltani a már...

Hol tudom beváltani a már forgalomból kivont pénzt?

Figyelt kérdés
Mármint gondolom a bankban de a k&h-nál próbáltam ennek utána nézni és nem nagyon találtam számomra hasznos infót.

2022. jún. 19. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kellene, mire gondolsz pontosan.

Mindenesetre, a kivonás utáni 20 éven át az MNB-ben lehet beváltani (Bp. V. ker.)

Ebből adódóan, a 2002 előtt kivont pénzeket már nem tudod névértéken beváltani. Konkrét példa: A zöld 1000-es (Bartók) 2019-ig volt beváltható, mert 1999-ben vonták ki.

2022. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20 évnél régebben bevont pénz, akkor meg gyűjtői szinten valszleg többet ér, mint a névérték.
2022. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy 1999-es 5000-esem van, de a többi mind 2006 utáni.
2022. jún. 19. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem írtad el az évszámot, akkor egyik sem érvényes fizetőeszköz. (Ha a 2006 ténylegesen 2016, akkor csak egy forgalomból bevont bankjegyed van.)


Az 1991. március 25-én kibocsátott 5000 Ft-os bankjegyek már sehol sem cserélhetők, válthatók be: a határidő 2019. július 27-én lejárt.

Az utána, de 2016 előtt kibocsátott 5000 Ft-os bankjegyek 2017. augusztus 1-től nem érvényes fizetőeszközök.

A bevonás időpontjától számított 3 évig a pénzintézetekben és a postán is díjmentesen ki lehetett cserélni érvényes fizetőeszközre, névértéken.


A bevonást követő 3 éven túl, a bevonást követő 20 évig (átváltási határnap), csak az MNB váltja be a forgalomból kivont bankjegyeket forgalomba levőkre, szintén névértéken.

• A beváltás személyesen az MNB pénztárában végezhető, 1013 Budapest, Krisztina körút 55. (bejárat a Kuny Domokos utca 2. felől) címen. (Email: penztar@mnb.hu , telefon: (1) 428-2650.) Nyitva tartás: hétfőn 10 órától 18 óráig, kedden, szerdán és csütörtökön 8 órától 15 óráig, pénteken 7 órától 12 óráig. A pénztár a szombatra eső munkanapokon zárva tart.

• A bevonás alatti bankjegyet átváltás céljából az Ügyfél postai úton is megküldheti az MNB-nek. Levélcím: Magyar Nemzeti Bank 1850 Budapest. Amennyiben az ilyen módon beküldött bevonás alatti bankjegyért ellenérték téríthető, azt az MNB – az ügyfél kifizetésre vonatkozó rendelkezésének megfelelően – postai úton vagy átutalással juttatja el az Ügyfél részére.

2022. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!