Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan drágábban...

Mennyire etikátlan drágábban adni egy kapós jegyet?

Figyelt kérdés

Fesztiválra vásároltam két darab sátorjegyet, amit több mint fél éve elfogyott és rengetegen keresik.


Végül sikerült jobb jegyet szereznem, így a korábbi két sátorjegyet meghirdettem és végül 750%os haszonnal tudtam túladni rajta.


Több barátom nekem esett, hogy ez mennyire gáz és aljas dolog.

Leszögezném, hogy nem üzérkedtem, nem azért vettem, hogy később drágán eladjam, csak így jött ki a lépés.


Mit gondoltok erről?



2022. jún. 24. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Ennyi haszon szerintem belefér. Mégse 3-5x-ös áron adtad el.
2022. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreérted, 750%os haszonnal adtam el.

4500 forintért vettem darabját és 40 000 Ft-ért adtam el.

2022. jún. 24. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Az remélem megvan, hogy adóznod kellene ebből a nyereségből.

Én alapjáraton nem vagyok ennek a híve, pláne 750%-os haszonnal, ami azért elég kemény. De ha volt rá kereslet, akkor ennyi. Ha mindkettőtöknek megérte így, akkor nem etikátlan. Akkor lenne etikátlan, ha te kihasználtad volna a másik fél helyzetét és azért adtad volna ennyivel drágábban.

2022. jún. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Kereslet-kínálat. Ennyi.
2022. jún. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem véletlenül bevezed te is üzérkedésnek, tudod jól, hogy etikátlan szemét dolog. Még ha amúgy akartál volna menni, de nem tudsz, akkor azt mondom OK, legalább valamit nyer az ember, de te számító módon vetted a jegyeket és az árrés meg vérlázító.
2022. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#3


a magánszemélynek - kivéve, ha a bevételt egyéni vállalkozóként szerzi meg - nem keletkezik adóköteles jövedelme az értékesítés(ek)ből, ha az év során az így szerzett bevétele nem haladja meg a 600 ezer forintot


ez még messze van a 600ezertől

2022. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 600 ezres bevétel a használtcikkekre vonatkozik. Ez pedig messze van attól.
2022. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"de te számító módon vetted a jegyeket és az árrés meg vérlázító."


Ha figyelmesen olvastad volna el a kérdésemet, akkor láthattad volna, hogy nem így vásároltam a jegyeket, csak utólag tudtam jobb jegyet szerezni. Én sem gondoltam volna, hogy ennyiért elmegy. Éppen ezért a te válaszodat negatívan értékelem, a többit köszönöm, mentek a zöld kezek.

2022. jún. 27. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!