Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eredeti lehet az Arany karkötőm?

Eredeti lehet az Arany karkötőm?

Figyelt kérdés

Vásároltam a napokban egy 14karátos karkötőt, hazahoztam megvizsgáltam az általam elérhető eszközökkel és az egyik azt mutatta, hogy nem éri el a 14 karátot.

Ez a mérési módszer úgy történik, hogy leméred az ékszert, felírod a súlyát, majd a mérlegre teszel egy pici pohárba vizet, tárázod a mérleget és cérna segítségével bele engeded az ékszert a vízbe, így leméri az ékszer által kiszorított víz súlyát. Majd a kapott értéket elosztod az ékszer tényleges súlyával. Így tettem és az jött ki, hogy ez fém, alumínium kategóriába sorolható. Melléklem a képet ahova be kell helyettesíteni a számot!

Van 24k befektetési aranyam is, azoknál jót mutattot, ugyan azt megcsináltam egy kulcs karikával ott is megmutatta a helyes értéket!

Gyanús nekem, hogy itt valami turpisság van! Esetleg valakinek van valami ötlete, hogyan ellenőrizhetném még? Választó vizes technikához honnan tudok vásárolni választóvizet, azzal mondjuk megpróbálnám!


[link]



2022. jún. 26. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen megbízható módszer van csak, egy ékszerésznél bevizsgáltatod.


A 24 karátos aranynál természetesen müködik ez a játékmódszer is, mert abban nincs semmiféle ötvözöanyag.


Az aranyötvözeteknél viszont sokat számít a felhasznált ötvözeteket fajtája is, meg hogy konkrétan hány ötvözöanyag van benne és milyen ezek aránya.


A válaszóvíz kioldja az aranyat, utána nem marad karkötöd!

2022. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! A választó vizet úgy alkalmazzák (ahogy videón láttam) hogy egy karc felületet hoznak rétre egy érdes felületen, tehát oda dözsdölik az ékszert, utána felviszik a választó vizet és a választó víz a dörzs felületen indikál és nem az ékszeren!
2022. jún. 26. 17:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Szívesen bevisztem ötvöshöz megnézetni, de remélem nem úgy akarja megnézni, hogy megnézi benne a próbát! Azt én is megtudom, de nem jelent semmit.
2022. jún. 26. 17:15
 4/8 A kérdező kommentje:
A másik ami miatt furcsa az eredmény számomra, az hogy ahol láttam ezt a számítási módszert ott szintúgy egy ékszert vizsgált meg az úriember, egy gyűrűt! A számítás megmutatta, hogy arany a gyűrű. Azt sem lehet mondani, hogy pontatlan a mérlegem, pontosan hozza a boltban meghatározott súlyt ékszer súlyt és 0,01-es a kiosztása.
2022. jún. 26. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

A neten látott videó nem bizonyít semmit, azt mutatnak, amit akarnak.


Ha meg az ötvösnek azt mondod, nem vagy biztos benne, hogy tényleg igaz, ami bele van ütve, akkor megvizsgálja rendesen.

2022. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy vágatlan videó miért nem bizonyít semmit? :D Rá teszi a mérlegre és mutatja a számot. Ebbe nem értek veled egyet! Ettől független elviszem ötvöshöz, és megkérdezem milyen módszerrel vizsgálja meg.
2022. jún. 26. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert azt nem tudod, hogy a videó tényleg vágatlan.
2022. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Videó szerkesztéssel foglalkoztam 6 évig! :)
2022. jún. 26. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!