Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztráltathatom magam a...

Regisztráltathatom magam a munkaügyin álláskeresőnek, és kérhetem a munkanélkülit ha felmondtam a munkahelyemen de még nem kaptam meg a felmondási papírjaimat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 19:22
 1/10 A kérdező kommentje:

..vagy ilyenkor még feleslegesen mennék be úgyis hazaküldenének és megmondanák hogy jöjjek vissza a papírokkal?

előre is köszönöm a választ :)

2010. dec. 5. 19:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor regisztrálnak, ha viszed a papírjaid (azok nélkül mi alapján regisztrálnának?)

Ha te mondtál fel, 3 hónapig nem kapsz pénzbeli ellátást, akkor sem, ha egyébként jogosult lennél rá.

2010. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Rossz hírem van, ha te mondtál fel, akkor nem kapsz pénzt.
2010. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
miért nem?
2010. dec. 5. 20:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a munkaügyi központnak az a célja, hogy munkát találj. Márpedig nem igazán "céljába vág", hogyha van egy munkád, amelyet te felmondasz. Ezért "büntet" azzal, hogy nem vagy jogosult semmilyen ellátásra három hónapig. [Ezzel is próbálják azt megelőzni, hogy azért mondjon fel valaki, mert "büdös a munka" számára és kicsit élni akar az állam pénzén...]
2010. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A helyzetem bonyolult

Röviden: gyesen voltam és a munkáltatóm nem vett vissza, nem fizette ki az állásidőmet és a szabadságaimat sem. (Emiatt szerdán felkeresem a munkaügyi bíróságot) Nem kommunikál velem egyáltalán -eddig egyetlen levelemre sem válaszolt- ezért elegem volt belőle és felmondtam. Amúgy meg a cége csődeljárás alatt áll. Szóval így még munkanélkülit sem kapok? Hát ez fantasztikus. De azért álláskeresőként regisztráltathatom magamat nem? Az álláskeresők régebben kaptak 3 hónapra valami kevés összeget, azt megkapom legalább?

köszönöm

2010. dec. 5. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

A "3 hónapra valami kevés összeg" az álláskeresési segély, és akkor jár, ha nincs 365 bedolgozott napod, de van legalább 200; és az egyéb feltételeknek megfelelsz. Mivel te mondtál fel, 90 napig ezt sem kaphatod.

Az önkormányzatnál igényelhető RÁTot sem kaphatod, mert az akkor járhat, ha lejár az álláskeresési ellátásod, vagy nem kaptál pénzbeli ellátást, de legalább egy éve regisztrált álláskereső vagy.

2010. dec. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez marha jó. Ezek szerint mindegy hogy mik a körülmények, még ha egy évig nem kapsz fizetést akkor sem mondhatsz fel? Ez durva. De miért is csodálkozom, hiszen ez Magyarország. Tényleg nincs semmilyen kivétel? Ha a dolgozó a sértett és muszáj volt felmondania akkor sem?
2010. dec. 6. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Menj be a munkaügyibe, és kérdezd meg, de valószínű, hogy nem az álláskeresési járadék, segély lesz most a te bevételi forrásod. A munkaügyi bíróságon viszont mind ezt, amit leírtál tudod érvényesíteni, és a munkáltatódnak kell majd kártérítést fizetnie neked, nem is keveset. Csak hát kérdés, hogy tud e fizetni neked bármennyi pénzt is, ha a cég is csődbe ment...

Ha a munkaügyi kp. ban nem tudják, hogy tudnál valami jövedelemhez jutni, akkor menj el az önkormányzathoz és ott beszélj valakivel. Vannak egy alkalmas segélyek, ha baj van, vagy ilyen-olyan lehetőségek. Biztos van valami megoldás, és ők fogják tudni.

Amúgy az esetedből az a tanulság, hogy mielőtt ilyen számunkra nem ismert helyzetekben cselekszünk, tájékozódjunk, kérjünk szaktanácsot. Ezt lehet ma már interneten, de a te esetedben a gyest folyósító intézménynél kellett volna érdeklődj, hogy mit tégy. Valószínű mondták volna, hogy ne te mondj fel, stb. EGYÁLTALÁN NEM bántani akarlak, hanem csak tényleg segítő szándékkal írom, hogy legközelebb ne keveredj ilyen nehéz helyzetben.Sok sikert!

2010. dec. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Természetesen regisztrálhatsz, de hiánypótlást vesznek fel a papírjaid beszerzéséig. Ellátásra jogosult leszel, de a papírodon szereplő felmondási naptól számított 3 hónapig nem utalnak ellátást.
2010. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!