Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális, hogy hónapokat...

Az normális, hogy hónapokat kell arra várni, hogy megkapjam a szerződésemet (határozott idejű)?

Figyelt kérdés

Áprilisban járt le a fél éves szerződésem, május végén berobbant a szünetembe a főnököm és aláíratta velem az új szerződést, amit nem engedett elolvasni sem (igen, tudom, akadékoskodnom kellett volna, tilos ilyet csinálni, de annyira hirtelen történt, én meg kimerült vagyok, nem gondolkodtam és elég szubmisszív vagyok alapból sajnos, amit kihasznált a főnök). Majd amilyen gyorsan jött olyan hevesen el is tűnt a szerződéssel, hogy ő azt felküldi Pestre és majd megkapom... Na azóta se láttam. Így gőzöm nincs mi van bele írva, viszont szeretnék felmondani. DE úgy, hogy indoknak csak azt tudnám mondani, hogy mással szeretnék foglalkozni, más szakmában elhelyezkedni, előtte egy hónapot itthon felkészülni erre/ tervet készíteni hozzá.

Szerintetek fel fogok tudni mondani vagy a szerződésben lehet valami, ami nem engedi? (kolléga szerint biztos 1 éves a szerződés, mert olyat szoktak aláírni...)(Télen egy kolléga felmondott és neki 2 hetet kellett még pluszba dolgozni, elvileg nem volt semmi probléma a felmondással, elengedéssel)



2022. júl. 3. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Jellemzően 1 hónap a felmondási idő. Mínusz a szabadságok ha nem fietik ki.
2022. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most komolyan: ha el se olvastad a szerződést, amit aláírtál, akkor mi honnan tudjuk, hogy mégis mi van benne és fel tudsz-e mondani?

Alap, hogy NEM írsz alá semmit, amit eléd tesznek, anélkül hogy elolvasnád. Akkor se, ha rámenős a főnök. Kérsz tőle egy kis időt és elolvasod, anélkül nincs aláírás. Ha nem engedik elolvasni, annak nyilván oka van - de akkor meg nem kell aláírni.

2022. júl. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2#: Ez nem segített semmit, plusz ha elolvastad amit írtam, akkor megérted, hogy mi történt. Igen, tanultam belőle, bla bla bla.

Biztos nincs olyan huu de komoly dolog a szerződésben, eladói munkakörről van szó, pár nap és találnak is helyettem mást (nagyobb város, nagy bevásárlóközpont).

2022. júl. 3. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:

De kérdező, mit a túrót vársz a válaszolóktól? Ha el sem olvastad a szerződésedet, akkor mit mondjunk?

Ó, igen, biztosan fel tudsz majd mondani, hiszen a kollégád is megmondta, hogy biztos 1 éves szerződés, de amúgy felmondható, legfeljebb 2 hetet pluszba kell dolgozni....

A kérdésedre a válasz: nem, nem normális, hogy hónapokig nem kapod meg a szerződésedet, de te is h.lye voltál, hogy nem olvastad el, mit írsz alá.

KOmolyan nem értem, miről szól a kérdésed.

2022. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"viszont szeretnék felmondani. DE úgy, hogy indoknak csak azt tudnám mondani, hogy mással szeretnék foglalkozni, más szakmában elhelyezkedni, előtte egy hónapot itthon felkészülni erre/ tervet készíteni hozzá."


Határozott idejű szerződésről beszélsz.


No hát ennek a felmondása igencsak nehéz.


A határozott idejű munkaviszony felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné (pld. nem biztosítja a munkavégzéshez szükséges eszközöket a munkáltató) vagy körülményeidre tekintettel aránytalan sérelemmel járna (közeli hozzátartozóddal történt valami és ápolnod szükséges).


Az, hogy mással akarsz foglalkozni, nem megfelelő indok!

2022. júl. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De a kolléga is teljesen más munkakörben helyezkedett el. Én meg saját vállalkozást akarok indítani. Ezek miért nem jó indokok? Az nem elég indok, hogy a szerződést nem adja ide hónapokig? Hisz köteles lenne egyből adnia, nem? A bérpapírról ne is beszéljünk... Hónapokig kértem, mire egy hónapja megkaptam. Azon el se lehet menni, táppénzem nincs beírva, nem annyi nap van feltüntetve, amennyit dolgoztam és sorolhatnám. Szabadságomat vesz el, mert ő rosszul írta meg a beosztásomat... Behív egy órával hamarabb dolgozni, majd kiderül, hogy ő azt elfelejtette beírni és napokig kellett utána menni, hogy ugyancsak jelentse már be azt az 1 órát. És ez csak a jéghegycsúcs. Amik itt mennek, kész vicc.
2022. júl. 4. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az alapkérdésed nem erre irányult. Nagyon jó, hogy utólag még tudsz felsorolni egy csomó mindent, ami szerinted indok lenne egy határozott időre kötött szerződés felmondására.

Felesleges háborognod, leírtam a törvényi helyzetet...

2022. júl. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!