Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mostanában mennyire 100%-osan...

Mostanában mennyire 100%-osan vámolják az Alis rendeléseket?

Figyelt kérdés

egyértelmű, ha Kínából jön, akkor tuti megy a vámra vagy van valami szórás ebben is?

és ha igen, akkor milyen költsége van? (Magyar Posta hozza úgy tudom)



2022. júl. 12. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden megy a vàmra, ami nem EUból jön
2022. júl. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szóval akkor ez már nem is kérdés, értem.


és ugyanaz a hosszú eljárás, mint régen? azaz bekérik az utalási adatokat, stb? azért ez így már nem igazán éri meg.

sőt azt nézem, h sok elektronikai cikk nálunk olcsóbb ilyen-olyan webáruházakban, mint konkrétan az Alin. érdekes ...

2022. júl. 12. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak amit a posta hoz, az után kell vámot fizetni. Olcsóbb termékek esetén 400-1000 Ft között szokott lenni. Ha küldenek róla SMS-t, hogy befizetheted online, akkor olcsóbb, átvételkor fizetve drágább. De nem mindig küldenek SMS-t. Ritka lusta népségek a postások.
2022. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

én ennek egyszer utánajártam, és állítólag nem a postán múlik az egész, hanem sokkal inkább a rendszeren és a kereskedőn, akitől veszed. állítólag a nagy változások után létrehoztak valamiylen nemzetközi rendszert, és abba az eladó nem mindig visz fel minden adatot, és ebből adódik, hogy hiába szerepel a telszám a csomagon, akkor se tudnbak SMS-t vaghy emailt küldeni, mert ők azt a rendszert látják, és fizikailag nincs a kezükben az adott csomag.

hát királyul megkavarták, az biztos ...

2022. júl. 18. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!