Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Wolt futárokkal kapcsolatban...

Wolt futárokkal kapcsolatban miért mondják sokan hogy "jelentsék be őket rendesen" ?

Figyelt kérdés

A KATA adó miatti őrjöngés kapcsán facebookon mondogatják sokan hogy "jelentse be őket" rendesen a Wolt, leplezett foglalkoztatás stb.


Meg hogy létezik részmunkaidős és egyéb foglalkoztatás is, az erre van kitalálva.


Nem erre van kitalálva.


A részmunkaidős munkaszerződés hogy volna képes lekövetni azt az elképesztő döntési szabadságot hogy a Wolt futár szó szerint értve akkor és annyit dolgozik amikor kedve tartja?


pl. ma ráérek egész nap, holnap van 2 órám dolgozni, holnapután meg hirtelen úgy döntök elmegyek 2 hét nyaralásra? És ezt nem kell bejelenteni a Woltnak. Hiszen nem munkáltató.


Ha bekapcsolom a futár app-ot amin a kiszállítási feladatokat kapom akkor a Wolt küldözgeti a szállítási feladatokat, de egyiket sem vagyok köteles elfogadni, csak ha szeretném. Ha elfogadom, még akkor is meggondolhatom magam és visszamondhatom. Akkor tartok szünetet amikor akarok, nem kell engedélyt kérni.


A Woltos ruha viselése sem kötelező, a táska sem, saját táskával is lehet, csak HACCP szabványnak kell megfelelnie.


Wolt futár bárkinek átadhatja a kiszállítást, helyettesítheti mással önmagát. Ennek a szabályszerű bejelentéséről és a szállításért ettől még természetesen ő felel.


Valós példa miért nem munkáltató a Wolt: kb. 1 hónapja történt Egerben hogy hétvégi estén (amikor rengeteg ételrendelés van) éppen fesztivál volt a városban és az összes Woltos futár este 6-8 körül úgy döntött bulizni megy. Még este 10-11 ig futottak volna a rendelések, de mivel egyetlen futár sem akart dolgozni, a Wolt kiírta a vásárlóknak hogy egyetlen futár sem érhető el a területen, ezért legyenek szívesek az étteremben átvenni a rendelésüket.


Ha a Wolt munkáltató lenne, megengedné azt hogy a munkavállalói egy olyan estén amikor a cég rengeteg pénzt kereshetne, ne dolgozzanak???



2022. júl. 16. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Ezzel most kit és miről akarsz meggyőzni?
2022. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Látod most meg eltette a mezes madzagot a kormány és befellegzett mindennek. A wolt ezen nagyon de nagyon sokat nyert hogy mindenki “vállakozó” volt míg a katas dolgozok örültek ennek a szabadságnak és az alacsony adózásnak.
2022. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 2


amúgy nem. Mi woltosok eddig is a lakosságnak állítottunk ki számlát a kiszállításokért. Szóval nem érint.

2022. júl. 16. 17:32
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Akkor mi a gond?
2022. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Azóta állítotok ki a lakosságnak, mióta bevezették a 3 milliós határt :D Előtte havi 2 számla ment a woltnak és kész. Amúgy most is van woltnak számlázás minden hónapban.

Amúgy igenis érint, mert ha véletlenül cég rendel, akkor ha neki számlázol kivágnak a katából.

2022. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy miért fájt ez a szabadság egyeseknek - szerintem is nagyszerű lehetőség lett volna és én is pont most gondoltam belevágni, de elvágták ennek a lehetőségét is, mivel átalányadózással pár órában már nem érné meg szerintem.


Engem a fesztiválozás nem izgat, hlyére kereshettem volna magam. :D


A rendes bejelentés lehetne nem fix munkaidőben, hanem pl. heti fix óra vállalásával rugalmasan és minden afeletti túlóraként elszámolva jó pénzért - nyilván ezen a munkáltató bukna, ezért nem érné meg neki.

2022. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

A Wolt futárok a tipikus példáia a "szabad" embernek. Akkor és úgy dolgoznak ahopgyan akarnak és pont annyit keresnek amennyit dolgoznak.

Viszont a hatalom, illetve az a többmillió mélyen szervilis ember, aki a rabszolgaságot imádja - ezt nem nézi jó szemmel.

Ugyanez igaz a vállalkozókra is.

Minél több munkavállaló, annál több rabszolga. Az embereket sokkal könnyebb irányítani, ha irányítod a munkaadójukat. A magyar ember a végletekig szervilis, a főnöke fenekét tisztára nyalja, ezért a kormánynak elég a főnököt manipulálni, az alkalmazottak jobbágyként követik őt.

2022. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Elírtam: *minék több az _alkalmazott_, annál több a rabszolga
2022. júl. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7: egyetértek !
2022. júl. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ha ennyire elégedett vagy azzal az óriási szabadsággal, akkor legyén KIVA-s pl. Melyik munkahelyen mondhatod azt a főnöknek hogy majd azt az utasítását hajtod végre, amelyik neked tetszik? Akkor mész ebédelni vagy haza, amikor neked tetszik.? Te magad vallod be, hogy a vállalkozás szabadsága miatt választottad a vállalkozói létet, amit eddig a KATA "legitimizált" Valójában a cég szempontjából bujtatott munkavállalás, járulékok megspórolása ment, a te szempontod szerint meg vállalkozó vagy. Egy vállalkozó meg fizessen többet mint 50 ezer, mindegyik futár 4-500 ezreket keres, ennyiből még egy alkalmazottól is levonnak 200ezer adót, TB.
2022. aug. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!