Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó magyarországi webáruházban nem lehet csomag pontba (például GLS csomagpontba) kérni a termék átvételét, hanem helyette a futár (GLS) viszi ki személyesen az árut a megadott címre kizárólag munkaidőben, hétköznap?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendelni egy magyarországi webshopból, ahonnan a GLS szállítaná ki a csomagot. Igen ám, csak nincs csomagpont lehetőség, hanem a futár személyesen viszi ki a csomagot, természetesen munkaidőben és hétköznap, amikor dolgozok.

Tehát nem tudnám átvenni a csomagot, mert ugye dolgozom, GLS csomagpont meg van 3 a környékemen, de a webshop nem ad erre lehetőséget hogy ott vegyem át.


Mit tegyek? Miért nem opció ez a lehetőség?



2022. júl. 17. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert a csomagpontra kiszállítás automatikus, hanem a futárszolgálattól megrendelt szolgáltatás. Akinek olyan jellegű az üzlete vagy ügyfélköre vagy termékkínálata vagy forgalma (vagy bármilyen más indoka) van, hogy nem igényli ezt a lehetőség, akkor a vásárlónak sem tudja felkínálni ezt a kézbesítési módot. Annyit tehetsz, hogy keresel egy másik eladót, akinél lehet csomagpontra rendelni.
2022. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Rendeld a munkahelyedre, vagy vegye át a szomszéd. De nálunk van esti kiszállítás is.

Szerintem picit túlreagalod a dolgot.

2022. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem reagálom túl, csak itt van három GLS csomagpont a környékemen, plusz további 10 másik cégé. Hétfőtől péntekig dolgoznom kell, nem érek rá egész nap futárszolgálatot várni otthon. Elég szomorúnak tartom, hogy sok webáruháznál nem opció a csomagpont. Na mind1.
2022. júl. 17. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A webáruháztól függ, ő mérlegeli mi és hogyan éri meg neki.

A csomagpontok nagy részén igen szűkös hely van (pl. újságárus hely), adott méret felett nem tudják vállalni a tárolást. Amelyik webáruház többségében nagyobb méretű árukat értékesít, nem is tud csomagpontokkal szerződést kötni.

Például, én nem vagyok hajlandó előre utalással fizetni. Több webáruházban csak ilyen lehetőség van. Nem én vagyok a nekik való vásárló.

Változatos, hogy szállításként mit kínálnak. Van, amelyiknél több futárszolgálatból is lehet választani, ahogy tapasztalom, a többségnél egy lehetőség van. Ha rossz tapasztalatom van azzal a futárszolgálattal, akkor onnan sem rendelek.

Van, ahol a csomagpontok csak egy köréből lehet választani. Tőlem 120 méterre van posta, újságárus csomagpont 7 km-re, csomagpontként is üzemelő benzinkút 13 km-re és nem is esik útba. Nem mindegy, milyen csomagponti körből választhatok.

Persze, bosszantó, ha a számomra kedvező helyzetet nem tudom kihasználni, mert nem adnak rá módot, de nem hozzám igazítják a kínált lehetőségeket.

A webáruház is mérlegelheti, hogy mit tud vállalni, üzletileg mi éri meg neki. Én is mérlegelhetek, hogy nem tetsző megoldást is vállalok, vagy sem, találok-e megoldást a számomra kedvezőtlen lehetőségre.

2022. júl. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a kerdező, ez a felnőttek szobafogsága. Sokat és sokmindent rendelek webáruházból. Az szokott az első lenni, hogy megnézem a szállítást, hogy van-e valamilyen automata, ha nincs, akkor felejtős, meg sem nézem a terméket. Rengeteg automata útba esik nekem és nem tudok a futárra várni. Remélem az e-kereskedők is megérzik ezt és rákényszerülnek.
2022. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Rendeld a munkahelyedre és kész. Vagy rendeld személyes átvétellel, vagy rendeld olyankor amikor szabin vagy, vagy rendeld más ismerős címére, aki át tudja venni (szomszéd, nagymama, haver, akárki) vagy rendeld másik webshop-ból. Azért a XXI. században nem megoldhatatlan átvenni egy csomagot
2022. júl. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
6-os, de én vagyok a vevő, az én pénzemen élnek. Nehogy már én szaladgáljak,meg várjak, mikor már minden fel van találva, csak használniuk kellene. Ezért mindenkit arra bíztatok, hogy ne rendeljen olyan webshopból, aki nem szállít automatába! Nyilván nem a bútoráruházakra gondolok 😃
2022. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
#7: A vevő te vagy, viszont nem fogyasztasz eleget hozzá, hogy pont nekik megérje ezzel foglalkozni.
2022. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Minden második válaszoló azt írja, hogy renddlje a munkahelyére. Na most lehet hogy meglepő dolgot fogok mondani, de az ország lakosságának jelentős része nem a belvárosi klímás irodában dolgozik, ahonnan bármikor ki tud ugrani a csomagért. Ne legyetek ennyire korlátoltak.
2022. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
#9: A másik fele meg szól a portásnak, hogy jön egy csomagom, vedd már át légyszi, ki van fizetve. A portás átveszi, max isznak egy kávét valamelyik műszak végén, ha nagyon viszonozni akarja a szívességet. Nem kell korlátoltnak lenni hozzá. Csak normális emberi kapcsolatokat kialakítani
2022. júl. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!