Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy civil szervezet az én...

Egy civil szervezet az én ötletemen kapva akar tevékenykedni. Jól érzem, hogy nem korrekt?

Figyelt kérdés

Elindítottam egy jó ügyet, fórumokon megosztottam a kezdeményezést. Egy helyi illetőségű pasas megkeresett, hogy konkrétan mire gondolok. Én hülye meg válaszoltam, pedig akárki is lehet ő. Azt gondoltam ártatlan érdeklődés, de ő direkt vadászhat az ilyen ügyekre. (Fórumon belül egy őt ismerő személy írta)

Ez az ember azt mondta, hogy már eleve akart egy civil kezdeményezést a városban, de most fognak megalakulni és akkor felkarolnák ezt a projektet is. (hogy mi az most nem lényeg, és nem akarom, hogy ráismerjenek)

Nincs tapasztalatom civil szervezetekkel. Nem tudom, hogy lehet profithoz jutni, de azt sejtem, ez az ember "felkarolás" címen jó ügyet keres, amit a kapcsolatai révén sikerre vihet, miután én összehoztam a célcsoporttal. Megkért, folytassam a posztolást, hogy legyen elég jelentkező. Megtettem, és aztán később a fórumon kiderült, hogy több érdek feszül abban a városban, azért nem vállalta a nevét a pasi és kérte, hogy én csináljam tovább az ügyet, amig nem lesz elég ember. Beszéltünk is telefonon, de sosem találkoztunk. Ő levelezget az önkormányzattal és pozitiv a visszajelzés. Egy szó sincs a bemásolt levélben az én kezdeményezésemről, vagy nevemről, illetve köszönömöt se kaptam a munkámért.

Oké, én haszonszerzés vágya nélkül kezdtem el ezt az egészet, no de mégiscsak tőlem ered és rosszul esne, ha valaki ebből akarna profitálni. És még csak meg se köszöni és saját érdemeként tünteti fel. Mire vigyázzak?

Mert igazából az ügy sinen van és nekem az volt a lényeg.

Ha tudtok egy kis felvilágosítást is adni a civil szervezetek működéséről, akkor azt is szívesen olvasom. Köszönöm!



2022. júl. 25. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek annyi, nem gondolnám, hogy sok értelme lenne ennek utánamenni, sajnos kicsúszott a kezedből ez az ügy.


Az lehetne, hogy odamennél az önkormányzathoz, hogy kedves polgármester úr, igazából a Jani az én ötletemet valósította meg, amit fórumon olvasott.

Legjobb esetben is esetleg megkérdezi a polgi, hogy ok, de akkor mit akarsz?


Vegyelek be? Nem is ismerlek.

Rúgjam ki a Janit (akit ezer éve ismerek, és megbízom benne)?


Szerintem nagyobb a valószínűsége, hogy hagy a francba egy számára tök ismeretlen nőt, és inkább a program megvalósítására törekszik a Janival.


Nagyon sajnálom, de ezt elbuktad szerintem. Max. a tanulság marad neked.

2022. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hivatalos civil szervezet nem profitorientált.
2022. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!