Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az állami...

Miért van az, hogy az állami cégek, szervezetek, intézmények, ennyire nem hatékonyak és még a legversenyképtelenebb maszek cégnél is rosszabbul müködnek? Kivéve persze kormányok csúcsszervezeteit, azok jobban állnak

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Mert nem a profit a cél.
2021. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Mert az atlag szavazonak ez eleg
2021. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
leginkább valakinek a valakije a vezető. Az nem számít, ha nem ért hozzá.
2021. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
A politikusok minősége miatt.
2021. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Mert a vezetőket baráti/rokoni alapon választják, illetve nem érdekük hogy sikeres legyen a vállalat. Dolgoztam állami és a magánszférában is. A magánszférában a főnököm vasárnap este 11kor is írta nekem az emaileket.

A közszférában pedig a főnökömmel heti egyszer találkoztam, pedig közös irodánk volt, nem járt be soha, igaz én is ritkán mentem be, nekem sem kellett dolgozni.

2021. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

"a legversenyképtelenebb maszek cégnél is rosszabbul müködnek? "


Mert ez nem a versenypiac. Nem profitszerzés a cél.


Hatékonyság: Vízfejű szinte az összes állami szervezet, cég, általában arra alkalmatlan vezetőkkel. Ha valami egyszerű, átlátható, és felhasználóbarát, azt biztos, hogy közbeszerzés útján, magas áron egyszercsak abnormálisan túlbonyolítják, onnantól kezdve a dolgozók részéről csak az anyázás megy, míg felfelé azt továbbítják, hogy az "ország egyre jobban működik". :)


Én is onnan tudom, hogy dolgoztam versenyszférában és közszférában is elég sokat.

2021. dec. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Az mondjuk eleg rossz erv, hogy azert nem hatekonyak, mert nem a profitszerzes a cel.

Ket teljesen kulon dologrol van ez esetben szo, a hatekonysag fuggetlen a celtol. Pl. allatmenhelyek sem profitorientaltak, megis cel, hogy az adott bevetelbol a legjobb ellatast nyujtsak a legtobb kutya szamara.


Magyarorszagon a kozszfera kontraszelektalt, az elvarasok hianya es az urambatyam ismerosi rendszer kombinalva az amugy rossz fizetesekkel oda vezet, hogy senki nem is varja el, hogy kepesek legyenek ertelmesen dolgozni, a gyenge fizetesek miatt az ertelmesebb emberek mar regen elmentek, maradtak a gyengebb kepesseguek. Es ha mar elvarsok sincsenek, akkor be lehet hozni a tok hulye masodunokatestvert is, ugyse log ki lefele a sorbol, jobb nei, mint a kozmunka…

2021. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"a gyenge fizetesek miatt az ertelmesebb emberek mar regen elmentek, maradtak a gyengebb kepesseguek."


Ezek a kijelentések azért nagyon durvák. Ne általánosítsunk. A közszférában is, mint ahogy a versenyszférában is vannak jó és rossz képességű dolgozók, valamint haveri alapon odakerültek. Továbbá vannak kimagasló képességű emberek is, akik mondjuk nem azért maradtak ott, mert gyenge dolgozók, hanem más miatt. Talán mert a közszférában annyira nem lehet szabályt szegni sem a szabadságok kiadásával, sem mással. Úgy mondanám, hogy kicsit munkavállalóbb-barát, mint a versenyszféra.


Ahol én dolgoztam legutóbb, ott például az átlagéletkor 50 év volt. Azért ennyi idősen máshol munkát találni igencsak nehéz és nem csak manapság.

2021. dec. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gungasam ***** válasza:
A létrejövő államai intézmények legfontosabb tevékenysége a létük és fontosságuk igazolása kifelé mutatva és nem a tevékenységük hatékonysága.Amelyiknek ez az önigazolás nagyon jól megy azoknak növekedik a támogatottsága (belső elosztható jövedelem) esetleg a létszáma (vízfej). Sajnos ezért van az, hogy hiába komputerizáltak mindent ami csak elképzelhető mégsem hatékonyabbak mint 40 évvel ezelőtt ,mikor papír alapon végeztek mindent. Például a hagyatéki ügyeket van, hogy fél évig -egy évig elhúzzák, de akármelyik hatóság vagy hivatal (rendőrség) hihetetlenül hosszú határidőkkel dolgozik. Egyáltalán nem munkavállaló barát, hanem inkább rokon-koma-sógor-haver barát az összes intézmény az óvodától kezdve a rendőrségig mind.
2022. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gungasam ***** válasza:
Ja, és gépesített tempóban lopnak...
2022. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!