Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A jelenlegi gazdasági helyzetb...

A jelenlegi gazdasági helyzetben, hogy ilyen mértékben drágult minden, az bérleti díjakat is emelni kell. Hány százalék korrekt és optimális emelés javasolt most? (üzlethelyiség esetén)

Figyelt kérdés
2 % körül?

#bérleti díj emelés,
2022. aug. 4. 06:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Jobb ha nem tudod 😄


Kérdezd meg szüleid / nagyszüleid!

2022. aug. 9. 19:22
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 Csau az egy kutyafajta, de Te most a "Csau"-val nem inkább Nicolae Ceaușescu-ra gondolsz? xDDDD Továbbra is #7-es voltam
2022. aug. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én a saját keresetemből vettem a lakásokat amit kiadok és sokáig éltem én is albérletben, mert nem örököltem. Illetve egy kis házat, amit félpénzért eladtam a bátyámnak, hogy legyen hol laknia, de én akkor is egy albérletben laktam vagy már egy kis házban.


Lehet itt a bérbeadókat ekézni, de amikor 30 plusz millióba kerül egy 50 nmes lakás, akkor nehogy már a kiadója legyen a szemét.


Aki akar magának lakást, az vegyen. Elmegy a bankba, nagy nehezen kap 13%-ra hitelt és már van is hol laknia. Nem értem, hogy mit lehet ez ügyben tenni? El kell venni attól, akinek van? Miért is? Ki tehet arról, hogy a lakásárak ilyenek?

2022. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

5: elmondtam a fodrásznak hogy vágjon olcsóbban hajat hogy xy tudjon olcsóbban lakni.

az a baj hogy nem ertette, mit akarok.


Hogyan tudom elmagyarázni ? Hogyan tudom a gyerekem úszás oktatójanak és az uszodának magyarázni ezt, a teszkoban miért nem érti meg senki, amikor klíma kellett (2 hónapja) anyag nélkül 127ezret miért kert a klímás hiszen a bérlőnek nem emelték a fizetését.


Szóval miért pont a bérbeadó az egyetlen akinek tekintettel kell erre lennie ?

2022. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: Nem érted a lényeget, itt most nem csak az albérletről van szó, hanem mindenről. Hiába mondod a fodrásznak, hogy olcsóbban vágjon hajat, persze hogy nem érti, hogy mit akarsz tőle.. Épp hogy fordítva kellene mondjad neki: vágja drágábban a hajadat, mivel te megemelted a bér árát, így van miből kifizesd a fodrászt. Érted? Itt az a lényeg, ha MINDENKI egységesen megemelne mindent EGYFORMÁN (boltok, anyag előállítás, beszerzés, ingatlan, arany, kripto, deviza stb-stb sorolhatnám a végtelenségig), akkor senkinek sem lenne vesztesége, mert minden egyenes arányban nőtt. Mert mi emberek, globálisan egy nagy fogaskerékrendszerben vagyunk, de ha egységesen mozdulnánk ezekre a változásokra, akkor nem lenne infláció sem. Ezzel én azt akartam csak elmondani, hogy ez egy oda-vissza dolog, mindig nézzétek meg az érem mindkét oldalát. Bérbeadó szemszögéből: "miért én ne emeljem a lakásbért, ha nekem mindent drágábban kell beszereznem (étel, ital stb)? Bérlő szemszögéből: "miért én fizessek többet miközben ugyan azt a fizetést kapom és közben én mindent drágábban szerzek be"? Munkáltató: "miért én emeljem a munkavállaló bérét, ha nekem mindent drágábban kell beszereznem?". Termelő: "miért adjam olcsóbban az építőanyagokat a felvásárlómnak, ha a munkavállalókat meg kell fizessem rendesen?" Hoppá, nagy vonalakban, de visszaértünk a probléma csírájához a termeléshez, ahol kitermelik az alap nyersanyagokat, de ezt munkások végzik, akiket vagy jól megfizetnek vagy nem, de ha az utóbbi történik akkor leáll a termelés. Na most, ha leáll a termelés akkor minden leáll. Látjátok a lényeget? Az egyik munkás réteget megfizetik, a másikat nem. Akiket nem fizetnek meg, de a gazdasági infláció után ugyan azt a pénzt kapják mint az előtt, akkor lényegében a dolgozón hasznot szerez, az infláció előtthöz képest. Itt egy leegyszerűsített verziója, hogy mi is történik:


Infláció előtt: 1000ft-ért megveszek valamit, eladom 1500ft-ért, ebből kifizetem a dolgozót 100ft-al. Haszon: 400 ft, ROI 40%


Infláció után, 20%-os emeléssel: 1200ft-ért megveszek valamit, eladom 1800ft-ért, ebből kifizetem dolgozót 100ft-al. Haszon: 500 ft, ROI: 41.6%

azaz 1.6%-os hasznot húztam azáltal az undorító húzással, hogy a munkavállalómat nem fizetem ki rendesen, itt 120ft-ot kellene kapnia.


Nézzük ha korrekt módon fizetném mi történne: 1200ft beszerzési ár, 1800ft eladási ár, dolgozót kifizetem 120ft-al. 480ft lesz a hasznom, ROI: 40% <---- Infláció előtt és után maradtam ugyanúgy 40%-on, nem változott a hasznom, nem javult de nem is romlott! És a munkavállalót is megfizettem, így ő is meg tud mindent fizetni a drágítások után.


HA mindenki így gondolkodna, nem pedig úgy mint egy zsák krumpli, akkor sokkal szebb hely lenne ez a világ.. De ez azért nem fog sosem megvalósulni, mert az emberiség kapzsiságának párja nincs..


#5-ös voltam

2022. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Oké ezt ertem de akkor miert kell az infláció ?


Ha nyerek annyit hogy 1 nap 20 kg krumplit tudok venni és inflációval is csak 20 kiló krumplit akkor mi értelme volt ? Ha mindenki az inflációval arányosan kapja az emelést akkor felesleges az infláció.

2022. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy mondva csinált dolog, az infláció az pont hogy nem kell, ez egy olyan mellékterméke a gazdaságnak ami ahhoz képest, hogy melléktermék, nagyban befolyásolja a gazdaságot (ördögi kör). Tulajdonképpen ezt maga az emberiség okozza, akármilyen véletlenszerű de semmiképp nem ésszerű okokból (pl.: kereslet-kínálat nyomásra kialakuló (demand-pull inflation) vagy a költségek által magával húzott infláció (cost-push inflation)).


pont ez a lényeg, hogy ha ma 20kiló krumplit veszel, és holnap infláció után is 20kilót meg tudsz venni ugyan annyi pénzért, akkor ez azt jelenti, hogy az inflációt sikeresen semlegesítette a gazdasági gondolkodásmód, azaz lényegében nem történt infláció, nem romlott a pénzetek értéke, emelkedett mindennek az ára, de a Te fizetésed is, a tesco bevétele is, a beszállító bevétele is, mindenki happy .. :)


...lenne, ha így működne


Az infláció tehát nem kell, hanem épp ellenkezőleg: ellenszert kell ellene találni és az az lenne amit fentebb is írtam és #15-ben is leírtam. :)

2022. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!