Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektetted a pénzed?

Mibe fektetted a pénzed?

Figyelt kérdés

A TI, nem pedig ismerősötök vagy a hugotok öccsének nővére szotirja érdekel, a ti konkrét tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Sikertörténetek, bukott befektetések, konkrétumok, mindent meghallgatok. Évek óta keresem, mi lehetne számomra a legjobb befektetés, vagy mit kerüljek nagy ívben.

A legjobb, ha 1-2 éves a sztori, de régieket is szívesen veszek.:)



2022. aug. 7. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

68% értékpapír

20% pénztári megtakarítás

0,6% betét

0,5% kriptó


A kriptó durván mínuszos, de tudom nélkülözni azt az összeget, nem nagyon érdekel. Nem a meggazdagodás ezzel a cél, nyilván ez nem egy profi portfóliója.

2022. aug. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Karrierem elejen feldedeztem a bitcoint, akkor 2000 dolláron volt, persze mondanom se kell nem szalltam ki 2018-ban, de nem tort meg a hitem es folyamat vasaroltam. Hitelre is vettem, ami 2017ben hulyeseg volt, de tavaly eleg jol megfogtam vele a btct.

GME is volt, persze mint a loozerek 400 dollaron vettem aztan beszakadt. Amikor 200 volt meg vettem melle, amikor 80 volt akkor nagyon sokat vettem. 210 en adtam el, 110es atlaggal. Rajottem hogy a reszvenyek nem nekem valok, ma mar csak bitcoinba fektetek. Sikrult egy kripto melot is megcsipni ido kozbe, szoval ma mar a fizum egy resze stabilan bitcoinba erkezik

2022. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fsms ***** válasza:
47%
Lakások, pár millióért amerikai tech részvények.
2022. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Korábban csak kötvényben és befektetési alapban volt a pénzem, jelenleg 80% kötvény, 20% részvény és ahogy járnak le a kötvények módosítom az arányt 60-40%-ra. Bukni összességében nem buktam, de a befektetési alap nem érte meg, a befektetési költség/kivétel + számlavezetési díj, jutalékok nagyon durván csorbították a nyereséget, így soha többet.


Az elmúlt évek azt tanították meg, hogy érdemes rendszeresen befektetésekkel foglalkozni és nem szabad jóhiszeműen a bank befektetési alapjaira bízni a pénzed, mert a kockázatot te viseled, a nyereség nagyrészét viszont ők viszik.

2022. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés mennyi a pénz. A lakás 5-8 éve nagyon jó volt befektetésnek, azóta vettem földet. A részvény jó most, de sajna belefutottam rossz vételbe is, a nyse-t vagy a frankfurti tőzsdét csak óvatosan, ott lehet bukni. A magyar tőzsdén most már az otp beszálló pozicióban van, a mol ér még valamit, a többi szerintem felejtős.


Ha van pénzed felújításra és kedved ilyesmit csinálni, akkor nagyon fel lehet nyomni egy-egy lakás értékét.


Ezen kívül a nem befektetős pénzemmel most eur-t meg usd-t váltogatok ide-oda.

2022. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Lakáson én is gondolkodtam, hitelt felvenni rá és kitermelné magát, csak bazi lassú, vagy 15 év kell hozzá. Viszont eddig ez tűnik a legjobb lehetőségnek számomra. Havi 300-at, néha 400-at félre tudok tenni gond nélkül.

2022. aug. 7. 23:41
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: Az ingatlan most nem jó, mert túl magas a hitelkamat. Korábban kellett volna, vagy kivárni.

Egyébként 1/3 kripto 2/3 ingatlan.

Van egy lakásom, meg vettem egy telket az agglomerációban. Természetesen hitellel.

Építkezni akartam, aztán jött a háborúra fogott őrület, szóval most tervezgetek, kivárok.

2022. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fsms ***** válasza:
#7 segítsetek miért jó a kripto? Totál beesett, sok a csalás etc. Az egyik legkockázatosabb befektetés. Egyébként a kérdező nem mondja mekkora összegről beszélünk. A lakást készpénzért veszem, csak hőszivattyús megoldással. Kettő éve vettem egyet Óbudán, több mint duplája lett az ára, plusz a bérleti díj. A legdurvább a garázs 1,5 Milla vétel, most 6 Milláért tudnám eladni. Nekem ezek a hozamok megfelelnek. 😀
2022. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: Persze, utólag okosnak lenni könnyű...


#7

2022. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8: 2 éve valóban jó befektetés volt a lakás, most viszont más a helyzet. Azóta - ahogy írtad is - az újaknak rengeteget nőtt az ára, válságban szűkül a kereslet így valószínűleg nem lesz az elmúlt évekhez hasonló növekedés. Nem képes mindenki 40-150 millát KP-ban letenni, általában hitellel megspékelve vásárolnak, de kamatemelések jelenleg negatív hatással vannak a hitelfelvételre, jelenleg drágán jutsz hozzá.


Nem mellékesen használt lakást - felujítandót - bizonytalan vásárolni, mert a felujítási költségek az egekben és szakembert is nehéz találni, így csak olyankor érdemes, ha vállalkozásod keretén belül meg tudod oldani a felujítást.

2022. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!