Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Részvénykereskedéssel jó...

Részvénykereskedéssel jó zsebpénzt lehetne keresni?

Figyelt kérdés
Ha pl. van felesleges 100-150 ezer forintnyi összegem, amit szeretnék kicsit kamatoztatni, megérné részvényeket vásáropni, amikor lent van az árfolyam? Pl. Apple részvény, vagy akár itthon OTP részvény, Zwack stb? Pl ilyen 20-30%-nyi mozgásokkal is 20-30-40 ezreket néha be tudnék szedni így, ahogy elnézem az árfolyammozgást. Gondolom egy részvényvásárlásnál és tőzsdézésnél nem kell annyi mimdenhez érteni, mint kriptozásnál. Megveszem alacsonyan, követem az árfolyamot, aztán ha emelkedik stabilan 20-30%-okat, akkor eladom. Így egy kis betevő megvan, nem jól gondolom?

2022. aug. 12. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%
Aha, ennyi az egész, sok szerencsét.
2022. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor mesélj már ha ennyire nagyokos vagy hogy mire kell még figyelni. Elviszi a rézf.szú bagoly menet közben vagy min bukhat még el? Nullára nem mehet egy részvény sem mert akk nokedli a cégnek. Mit kell még tudni ha annyira nagyokos vagy hogy ideokádtad ezt a sort de érdemben nem adtál hozzá semmit?
2022. aug. 12. 15:14
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Persze, kivéve, hogy lehet, hogy még lentebb megy az átfolyam, te meg vagy ülsz hónapokat veszteségben, vagy eladod bukóban...
2022. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy gondoltam h ez a 100-150 ezer ft nélkülözhető, annyi eszem meg van, hogy nem veszem ki mert kicsit bezuhan, mint ahogy szokták ak8k bepánikolnak
2022. aug. 12. 15:32
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
De akkor csak BlueChip-eket vegyél, mert kisrészvénynél akár éveket ülhetsz mínuszban.
2022. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%
Kezd el es majd meglatod. A tozsde turelemrol szol, zsebpenzt biztos nem fogsz keresni vele hacsak nem 50 forintot akarsz. A nagyon jo traderek eves 10-15 szazalekot ernek el. Zsidai viktor 10 szazalekot csinalt az elmult 10 evben
2022. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Te mint Kis Jóska nem kereskedhetsz sehol. Kell keresned egy olyan céget akinek van jogosultsága a tőzsdén kereskeni és csak rajta keresztül üzletelhetsz.
2022. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Tőzsdén a kereskedők 70%-a veszteséges, így ezt a formát nem ajánlom, főleg ha nincs előképzettséged.


"Megveszem alacsonyan, követem az árfolyamot, aztán ha emelkedik stabilan 20-30%-okat, akkor eladom"

Ez sajnos nem ilyen egyszerű, hiszen ha utána számolsz, magyarországi bankoknál van számlavezetési díj, tranzakció díj, adókötelességed, osztalékot pedig néhány bank további költséggel bünteti. Revolut opció lehet ilyen "játékra" (jelenleg alacsonyabbak a költségek), de ha nincs rendszeres megtakarításod szerintem nem érdemes.


Hogyha csak 100-150k pénzed van, inkább költsd magadra, keress olyan képzést, amelynek köszönhetően jobb fizetésed lesz és többet tudsz megtakarítani.

2022. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok, nem értem min triggerelődtél, ez a válasz a kérdésedre. Valóban ilyen egyszerű mint a raklap, ahogy leírtad, nyereségesnek kell lenni nem úgy mint a sok hülye, aki veszteséges.


Végre valaki felismerte ezt a törvényszerűséget, a többiek meg maradjanak csak állampapír incelek, vagy lúzer tőzsdepánik vesztesek.

2022. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

2. Ilyen is létezik, hogy egy részvény lemegy nullára vagy az közelébe. Olyankor, amikor a cég csődbe megy. És szoktak cégek csődbe menni.


Sőt olyan is van, hogy egy cégnek már nem megy olyan jól, mint korábban és ezért bezuhan az árfolyama és lent is marad. És majd csak 20 év múlva megy oda vissza, ahol korábban volt. Erre is millió példa van.

2022. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!