Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá? Lenne egy...

Mit szóltok hozzá? Lenne egy cég, ahol szívesen dolgoznék. Márciusban voltam állásinterjún. Azt mondta a fej, hogy visszaszól. Vártam 2 hónapot, mire jelentkezett. Elmentem egy próbanapra. Mondta, hogy másnap hív a kezdés miatt. Újra eltelt 2 hónap.

Figyelt kérdés
Ma hívott. Mondtam, hogy most már csak úgy megyek el dolgozni hozzá, ha két évre kötünk szerződést. Mit írjak még a szerződésbe, hogy védjem magam ?
2022. aug. 18. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mitől akarod védeni magad?
2022. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írhatsz bele akármit. Egyeztess jogásszal.
2022. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizetést is ilyen nagy késéssel adnak?
2022. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is furi a dolog ! Nem értem, hogy miért várat engem ? Lehet, hogy kipróbál embereket és mindig visszajut hozzám ? Nem tudom ! Köszi az infót ! Felkeresek egy jogászt !
2022. aug. 18. 17:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Attól védeném magam, hogy ne mondhasson fel, csak úgy !
2022. aug. 18. 17:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig megteheti, ahogy te is.
2022. aug. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ellen nem tudsz védekezni. Bármilyen munkáltató bármikor felmondhat, ahogy te is.
2022. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen típusú cég, mivel foglalkozik?

Az előfordulhat, hogy nem te voltál az első befutó, de ő próbaidő alatt felmondott, vagy kitették.

Bár a próbanapot én mindig is etikátlannak tartottam, nagyjából arról szól, hogy ingyen dolgoztatnak embereket.

Amúgy a munkaszerződést a cég írja, te csak aláírod. Általában ez úgy szokott kinézni, ha nem tetszik, nem írod alá, aztán akkor nem kell ott dolgoznod. Nem voltam még olyan cégnél, ahol én mondhattam volna, hogy ez nem tetszik, írják át. Én ezért nem fizetnék jogásznak. Ő sem fog ingyen tanácsot adni, mennyi most a díjuk? Én utoljára 20.000-ért mentem egy 10 perces tanácsadásra.

Elolvasod, tetszik, aláírod, nem tetszik, odébbállsz.

3 hónap próbaidő van, ami alatt bármelyik fél meggondolhatja magát. Akár te, akár ők. Vagy adhat határozott idejű szerződést, ami alatt nem lehet felmondani egyik félnek sem. De ez is olyan, hogy én mondtam, hogy nem írom alá, adjanak határozatlant, erre mondták, hogy bocsi, nem lehet. A végén mégis aláírtam, most mit tudsz csinálni?

2022. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!