Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Licittörlés vagy elállási jog...

Licittörlés vagy elállási jog alkalmazása a vaterán?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy még hónap elején licitáltam egy termékre a vaterán, viszont úgy alakult, hogy mégse fogom tudni megvenni. Hogy miért alakult így, az lényegtelen. A lényeg, hogy nem leszek fizetőképes.

Kérvényeztem a licittörlést, de az eladó nem reagált rá. A vatera szerint nem is kötelezhető erre az eladó, meg én elfogadtam a licitálással a vásárlási kötelezettséget. Na de viszont elállási jogom van. Ha kiküldi nekem a terméket, akkor elállhatok tőle és visszaküldhetem és a pénzemet is visszakapom (persze ha idáig eljutunk, mert kifizetni se fogom tudni!).

Ez így reális ugye? Kicsit macerásabb de ezt megehetem, nem? Az már borítékolható, hogy egy negatív értékelést kapni fogok.. Ja és az is fix, hogy én leszek az aukció nyertese. Nincs más licitáló.



2022. aug. 27. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Na de viszont elállási jogom van"

Nincs.

Nem webáruházban vásároltál. Aukciós oldal.


Akár fizetési meghagyást is nyújthat be ellened.

Sok eladó alkalmazza ezt.

2022. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. És ez csak azért mert magánszemély?
2022. aug. 27. 16:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt magánszemély, másrészt aukcióra nem vonatkozik az elállási jog.


Ha szerencséd van, megúszod egy negatívval, lejjebb megy az értékelésed, sok eladó tiltja a rossz százalékkal rendelkező vevőket.

2022. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!