Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne kérdésem 18 évesen sokak unszolására kiadtam a lakásom amit megörököltem vagyis csak egy szobát mert lakótársat kerestem anyagi okokból . Találtam egy 25 éves lányt aki a Tescóban dolgozik, és igazából amikor beköltözött..?

Figyelt kérdés
…2 hónap lelakható kauciót kértem plussz az első havi lakbért . Tehát hogy ő miután felmond két hónapig tud itt a kaucióból lakni amíg új helyet keres ezt azért gondoltam jó megoldásnak mert így senki nem cseszhet ki a másikkal hiszen én sem tudom őt csakúgy kirakni és ő sem mehet el szó nélkül. Augusztusban jött es kifizette a két havi kauciót és az első havi lakbért plussz a közös költség rá eső részét tehát összesen 143600 forintot . (2x45.000) + 45.000 + 8600 mondtam neki hogy a villanyszámlát nem kell majd csak hogyha jön . Közben kiderült róla hogy terhes a barátnője anyjának az exétől de már lassan 2 hónapja tehát majdnem száz hogy mikor beköltözött is tudta . Elvileg abortuszra megy . Amikor kertem tőle a villanyszámlát azt mondta nem tud fizetni mert felmondott a munkahelyen honap vége előtt es nem fog kapni fizetést tehát egy vasat se akar adni szeptember 10 -ig sőt még az után sem . Ekkor mondtam neki hogy október 27- ig legyen szíves találni más helyez ugyanis én felbontom a szerződést. Hivatkoztam arra hogy a két havi kaució lelakható tehát NEM visszajár úgy csinált mintha ezt eddig nem tudta volna pedig leültünk megbeszélni mielőtt beköltözött . A szerződésből a saját példányom nem találom pedig emlékszem hogy a szobámban hagytam tehát lehetséges hogy elvitte mert mindent átnéztem es nem került elő .. Messengeren hajlandó válaszolni néhány szót de a telefont nem veszi fel . Nem valaszol arra hogy hajlandó e fizetni ,illetve hogy meddig szándékozik maradni .. rettenetesen tanácstalan vagyok és nincs semmi segítségem . Tudna valaki adni valamilyen tanácsot aki esetleg ért hozza vagy volt hasonló helyzetben ? A válaszokat előre is köszönöm

2022. aug. 28. 12:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Terhes anyukat kirakni a lakasbol kb eselytelen foleg ugy h annyira balfek vagy hogy elvesztetted a szerzodesed... :) Tanulopenz. Majd kihevered
2022. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%
Ügyvéd.
2022. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Közben a bérleti szerződés előkerült tehát van a kezemben erről egy papír.
2022. aug. 28. 12:59
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Rakd ki most azonnal és add vissza neki a kauciót mínusz amit nem fizetett ki.

Ő is menni akar és a pénzét, neked se előny, ha halmozza a költségeket feleslegesen, nem értem, miért görcsölsz ezen a lelakhatóságon.

2022. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Megvan a szerződésem .

A mai napon a bérbeadó átvesz a bérlőtől 90.000 forint kauciót ,amely a lakás amortizációjára használható fel illetve a felmondástól számított időtől 2 hónapon belül levonható ha a Bérlő igényt tart rá

2022. aug. 28. 13:02
 6/34 A kérdező kommentje:
*berleti díjként levonható
2022. aug. 28. 13:02
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
A kaució VISSZAJÁR! Azzal, hogyha hagyod lelakni konkrétan magaddal cseszel ki, mert mit csinálsz ha a 3. Hónap végén felszivodik, rezsit nem fizet, esetleg még kárt is okoz? (pont ezek fedezetére való a kaució..)
2022. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
De így írtam bele a szerződésbe
2022. aug. 28. 13:09
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
HA igényt tart rá, lelakható, HA nem, akkpr visszajár. Ez van benne, gondolom, te is tudsz olvasni. Ő visszakéri a pénzét, te visszaadod, mindenki boldog. Reméljük, nem költötted el a kaucióját.
2022. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem , nem költöttem el de én írtam a szerződést és nem írtam bele egy szóval sem hogy visszajár . Mert akkor nekem nem lenne biztosítva 2 hónap idő arra hogy talaljak a helyére valaki mást .
2022. aug. 28. 13:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!