Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem írják bele a hirdetésbe...

Ha nem írják bele a hirdetésbe, hogy van home office, érdemes megpályázni?

Figyelt kérdés

Régen azt mondta nekem fejvadász, hogy meg se merjem említeni az állásinterjún, mert azonnal elkaszálnak. Tudom, hogy most már kicsit másképp állnak hozzá a cégek. De ha pl. Pesten van 10 jelölt, és abból 5 bejárna, 5 nem, akkor egyértelmű, hogy kit választanak? Vagy hajlandóak engedni? Nem értem amúgy miért kell bejárni minden nap, nekik is olcsóbb a remote munkavégzés, és így ráadásul sokkal több jelölt közül válogathatnának.

Egyik ismerősöm mondta, hogy ő elvállalt volna múlt hónapban egy állást, és ő volt az egyetlen valamire való jelölt. Többször hívogatta a főnök, de neki csak az az egy kitétele volt, hogy ő nem akar bejárni az irodába. Végül nem vették fel, tovább keresnek. A távolság miatt nem akart volna bejárni. Nem értem, miért ilyen rugalmatlanok a cégek?


2022. aug. 29. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rugalmatlan céghez nem kell menni, mert más tekintetben is rugalmatlan lesz. A recruiternek meg három éve még lehet, hogy igaza volt. Ma meg már őskövület az a cég, ahol nem engedik a homeofficet pedig objektív akadálya nincs.


Szerintem az ismerősöd is jobban járt így, az a cég meg érje be gyengébb jelöltekkel, akiknek az arcát legalább lehet minden nap nézegetni az irodában. A eugalmatlanság versenyhátrány.

2022. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom, hogy ami érdekel, megpályázom, aztán ha eljutunk oda, hogy közvetlenül beszéljünk, megemlítem, hogy részemről 100% home office jöhet csak szóba, aztán vagy kellek így, vagy nem. Volt, aki inkább nemet mondott, más belement. Nekem nem sürgős, szóval viszonylag nyugodtan szabok feltételeket.
2022. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is valami hasonlót terveztem, de azért 2-3 körös interjúkat a semmire nem szívesen csinálok végig.

De most már jobb a helyzet, régen mindenhova mászkálni kellett, többször felmentem Pestre fejvadászhoz, ahol annyit csináltunk, hogy végigmentünk az önéletrajzomon, aztán még azt sem tudta elérni, hogy be is hívjanak.

Konkrétan ismerem azt a főnököt, ahova az ismerősöm ment volna, és olyan jellemű ember, hogy eleve nem szívesen dolgoznék vele. Szerintem is jobban járt. Hozzám közelebb van, és be is tudnék járni, mondta, hogy pályázzam meg, de nekem semmi kedvem hozzá. Jelenleg elég jó a munkahelyem, csak kevés a pénz. Bárhova nem mennék.

2022. aug. 29. 17:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy beírom a motivációs levélbe, aztán ha nem akarják, ne raboljuk egymás idejét. De úgy látom nagyon rég voltam már a munkaerő piacon, mert kérnek még egyáltalán motivációs levelet? Tegnap töltöttem fel egy önéletrajzot és nem kérték sehova, hogy indokoljam meg, miért érdekel az állás.
2022. aug. 29. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik cég manapság ragaszkodik a bejáráshoz olyan munkakörben, amit lehet full HO végezni, oda nem érdemes menni, mert rugalmatlan, begyepesedett és valszleg a főnök mindenkit mikromanagel.
2022. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4: azért nem ajánlom, hogy már a jelentkezéskor közöld, mert akkor könnyen kukáznak élből. Ha már felkeltetted az érdeklődésüket, lehet rugalmasabbak lesznek.
2022. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hm, oké, csak nem akartam felesleges köröket futni.

De lehet, hogy a jelenlegi munkahelyemen is be kell majd járni, akkor viszont már több fizetésért szeretnék bejárni. Nálunk is új főnök van, s elég ostoba. Fizut nem emel, de be akarja vezetni, hogy járjunk be. Aztán csodálkozik, ha mindenki felmond.

2022. aug. 29. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Legyél rugalmas. Pl ha x helyre felvesznek ott is van egy betanulási idő, ahol ha én lennék a főnök ragaszkodnék a bejáráshoz, találkozz kollégákkal, tanuld meg, lásd át a folyamatokat, amit csinálsz, aztán majd fél év múlva lehet részleges vagy teljes HO. De előbb dolgozd be magad, légy szem előtt, legyen meg a bizalom.
2022. aug. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Engem eleve HO-ra vettek fel, az iroda 300km-re van. A főnökkel egy év után találkoztam először személyesen és van olyan kolléga, akivel egy csapatban dolgozom, de személyesen még nem találkoztunk.
2022. aug. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A mostani munkahelyemen 2,5 éve nem voltam bent. Új munkakört kaptam, online tanultam be, soha nem is láttam a főnökömet. Szerintem megoldható, persze ha ragaszkodnak hozzá, betanuláshoz bejárnék.
2022. aug. 30. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!