Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság már mindenki üzleti...

Manapság már mindenki üzleti coach, tanácsadó lesz?

Figyelt kérdés
Én is keresgélek ilyen tanácsadót, de akik szembejönnek, kicsit utánanezve, 10-30 milliós cégek, végrehajtási határozatok vannak a cégeikben. Én túlzom el, vagy tényleg minden második kutyaütő üzleti coachnak all? Én sem vagyok nagy, de azért mégiscsak van egy minimális méret és tisztaság, ami felett valakitől tanácsot várok.
2022. szept. 3. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Nincs erre vonatkozo statisztika. De megkerdezhetsz mondjuk 1 millio random kutyautot es ha ebbol kb. 500 000 uzleti coach vagy tanacsado, akkor valoszinuleg nem te tulzod el es minden masodik kutyauto uzelti coachnak all.
2022. szept. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Tehát másokat szidni a gyakorin az menő. Amennyit ebbe most belefektetsz, mehetne az üzletedbe, és máris előrébb lennél egy hangyányival. Nem kell hozzá coachnak lenni, hogy tudd, hogy ha valami negatívba ölöd az energiád, az nem visz előre. Ilyen mások szapulása is.
2022. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Egyszerű, nem kell hozzá semmi, üres szavakat puffogtatnak, ha valami nem sikerült, rád fogják, hogy "nem fektettél bele elég időt, pénzt"


Akinek van egy vastag bőr a képén, az annak áll. emellett már 3-4 balekkal megvan a felső vezetői fizetés.

2022. szept. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Keress rá úgy, hogy pszichológus vagy területtől függően szakközgazdász/szakjogász. Azok igazi szakemberek.
2022. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2es köszönöm a hozzászólásod, teljesen igazad van, egyetértek, hogy az irigység nem visz előbbre. Inkább egy égbekiáltott segítségkérés akart lenni, hogy hogyan lehet ilyen szakemberekre találni, akik hitelesen, tiszta és nagyobb céget tudnak maguk mögött, de valóban igazad van, talán rosszul fogalmaztam, de igyekeztem senkit nem megnevezni.


Mindenesetre köszönöm a tükröt, el fogok rajta gondolkodni, hogy valóban elmentem-e rossz irányba.

2022. szept. 3. 12:10
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4. valaszolonal a pont. Sokat tunodom magam is, hogy honnan a fenebol jottek ezek a mara mar “sztarolt” eletvezetesi tanacsadok, coachok, akik megmondjak a tutit. Mar-mar talicskazzak oket a kepunkbe olyan sokan vannak raadasul nehanyukat akkora erdeklodes ovez, hogy teljes csarnokokat kepesek feltolteni. Ugy latszik a szakma most igen divatos, reneszansz korat eli. Miert? Viszonylag hatekony es praktikus penzkereseti lehetoseg, csak el kell adnia magat, beszelnie kell, a tobbi meg jon magatol pl. Hirnev meg az a hulye aki megveszi a konyvet. Mit tud nekem az a motivacios trener mondani, vagy nevezzuk aminek akarjuk, aki fele annyit nem tapasztalt az eletben, mint a teremben ulo emberek tobbsege? Mit tud akár a sikerrol, a kudarcrol, a vallalati teljesitmenyrol, vagy az eppen aktualis temarol mondani, amikor azzal nem is szembesult az eletben? En csak annyit mondok, hogy nehany embernek az eletutjat eleg megnezni, sokszor lathato, hogy sajat szerencsetlenseget forditotta ki pl. Becsodolt a cege es ebbol kovacsolt elonyt, orszagjarast tart Hogyan legyunk jo es felelos vezetok cimmel?! Na ne. Ezek nem szakemberek, csak olyan emberek akik egeszen egyszeruen kiarusitjak es kiuresitik az erdemi coaching elmenyt. Ahogy a negyes irja, az adott teruleten egy megalapozott elmeleti tudassal kellene inditani pl. Eletvezetesi tanacsadas eseten azert nem banna az ember, ha rendelkezne egy pszichologia BA, de inkabb MA-val, ahogy az sem artana, ha az ember tudna, hogy ezen a teruleten relevans gyakorlati tapasztalata van, mondjuk pszichologuskent praktizalt vagy kutatott. De masik oldalrol, egy business coach eseten ugyanugy elvarhato lenne az adott teruleten szerzett elmeleti es gyakorlati tudas is pl. Kozgazdasz, aki szervezeti iranyitassal foglalkozott, igy mondjuk nem a megszokott paneleket puffogtatja, hanem erti is, hogy mi van a szamok mogott. Ennek ellenere mi tortenik? Ecserin megveszi a papirt, hogy o bizony vilagmegvalto, mindenhez IS erto coach, a sok birka meg fejet hajt es elhiszi termeszetesen, ala rendelve es kiszolgaltatva magukat, kozben olyanokat mondanak, hogy az ember haja kihullik tole. Nem, meg egy cegvezetot sem lattam a csod szelerol felallni, amiert minden reggel a tukor elott elmondta maganak otszor, hogy “kepes vagyok ra”:)) Ahogy azt sem hiszem, hogy egy ilyen life coach megoldja valakinek a maganeleti problemajat, amiben elakadt. Tehat a lenyeg, hogy veszelyes is, nem feltetlenul probalom oket kuruzslokent beallitani. A szurkehalyog mutetunket sem biznank az apolora, ha ott az orvos.
2022. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!