Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 hónap múlva lejáró diszkont...

1 hónap múlva lejáró diszkont kincstárjegy vétel?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszíves, nem világos nekem valami. Letöltöttem a Kincstár alkalmazást, amivel egyszerűen tudok venni állampapírokat. Viszont nem mindent értek, leírok egy konkrét példát. Lehet vásárolni diszkont kincstárjegyet, kibocsátás időpontja 2021.10.20., vagyis 1 hónap múlva lejár. Aktuális vételi bruttó árfolyam 99.00%. Ez azt jelenti, hogy ha én most veszek mondjuk 10.000ft értékben, akkor fizetek 9.900ft-ot, és 1 hónap múlva lesz 100ft nyereségem? Lehet, hogy rosszul gondolom, próbáltam rákeresni neten arra, hogy mi van, ha lejárat előtt nem sokkal veszünk meg egy ilyen állampapírt, de nem tálatam választ.
2022. szept. 10. 08:29
 1/3 krwkco ***** válasza:
61%

"Aktuális vételi bruttó árfolyam 99.00%. Ez azt jelenti, hogy ha én most veszek mondjuk 10.000ft értékben, akkor fizetek 9.900ft-ot, és 1 hónap múlva lesz 100ft nyereségem?"

Igen.

2022. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, én vagyok a béna, le van írva neten is, csak nem néztem utána eléggé.
2022. szept. 10. 08:35
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Vannak frissebb kibocsátásúak is, kedvezőbb árfolyammal, azokat nézegesd.
2022. szept. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!