Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diszkont kincstárjegy vásárlás...

Diszkont kincstárjegy vásárlás - hogyan működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyelőre még csak ismerkedem a befektetés világával, illetve gondolkodom hogy rövid távon valamilyen állampapírba fektessem a megtakarításom egy részét. A tájékoztatókat az allampapir.hu-n elolvastam ugyan a Diszkont Kincstárjegyről, a koncepciót magát értem, a forgalomba hozatal viszont nem tiszta. Ha kibocsátanak egy új sorozatot, akkor ahhoz az Elsődleges forgalmazókon keresztül lehet hozzáférni.

Ez azt jelenti, hogy én, mint magánszemély a árfolyamjegyzés alatt szereplő kincstárjegyeket tudom csak megvásárolni (legalábbis a WebKincstárban úgy látom csak ehhez van hozzáférés)? link


Ha igen, akkor miért van az, hogy minden sorozatnak az eladási ára 99.99?Ha nem, akkor az újonnan kibocsátott sorozatokat hol tudom megvásárolni?


Ha valaki segítene eloszlatni a ködöt, azt megköszönném.



2017. okt. 8. 11:58
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!