Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak most megélni a...

Hogyan tudnak most megélni a szegények? Ilyen élelmiszer árak mellett hogyan tudnak kijönni a hónapban?

Figyelt kérdés

Nekem most jó a fizetésem, de mégis elborzasztanak az árak. Ki tudnám fizetni, de nem vagyok hajlandó amikor meglátom, hogy egy sajt már a 4x-esébe kerül. Látom, hogy sokan állnak a boltban és tétováznak.


Mi van azokkal, akik közfoglalkoztatotti bért kapnak? Az semmire nem elég.


2022. szept. 11. 08:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Nem tudnak.
2022. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Plusz munkával.


Felélik a tartalékokat.


Hátha a sajt is hatósági áras lesz.


Vagy hónap végére marad egy zacskó háztartási keksz.

2022. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Elmennek nyugatra dolgozni,ahol nem a gázszámláért dolgoznak..
2022. szept. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet eszünk, és olcsóbb rosszabb minőségű dolgokat veszünk,mert muszáj, amiből egészségtelen kajakát főzünk,mert az éhség nagy úr.
2022. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha most cinikus akarnék lenni, azt írnám ilyen nem létezik, mert félmillió az átlagfizu...

De nem leszek az, mert tudom milyen a szegénység, én is éltem üres piritóson.

El sem tudom képzelni, hogyan tudnak ezek az emberek megélni.

És az is érthetetlen számomra, hogy itt a keleti országrészben, a nyomi fizetésekkel, hogyan vannak tele az utak vadiúj autókkal?

Hatalmas a szakadék a retegek között.

2022. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Felkötöm magam vagy megyek külföldre, esetleg egy harmadik opció de ahhoz össze fogás kéne több százezres...
2022. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Girlll3 ***** válasza:
91%
Közszférás fizuból úgy, hogy otthon lakom, csak a telószámlám, havi bérletem fizetem. Napi 3 étkezés van. Reggelire viszek szendót vagy veszek péksütit. Ebéd van viszonylag jó áron nálunk a melóban, vacsi szendó. Mindennap eszek gyümit, zöldséget. Káros szenvedélyem nincs. Egyébként megnézem az árakat. Tejből, joghurtból, tejfölből olcsót veszek, legolcsóbbat. Kenyér helyett toast kenyeret, pl. Az 250 ft.... Sokáig elég nekem. Nem spájzolok be semmiből, kevesebbet veszek, hogy ne kelljen kidobni. Ha nem leszek ilyen mákos, akkor passz. Most még jó, hogy csak magamra költhetek ilyen árak mellett. Így nem nélkülözök, tudok ruhákat is venni,kozmetikushoz menni, fodrászhoz.
2022. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Az általam vásárolt sajt nemhogy a négyszeresébe nem kerül, de alig emelkedett az ára. Az emberek nyilván jobban körülnéznek, mielőtt megvesznek valamit.


A közfoglalkoztatottakat meg várja a munkaerőpiac.

2022. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Girlll3 ***** válasza:
100%
7-es vagyok... Jah, meg szórakozást is megoldom, sportot is. Hétvégén úszok vagy otthon tornázom. Helyi usziba megyek, ott olcsó a bérlet vagy csoportos tornára járok meló után, nekem a betegségem miatt muszáj is. Kávét se veszek drágán, nyugati aluljárós kínai üzletben 3000 alatt van a kilós Tchibo... Spar meg ilyen helyeken nem veszek. Gyümit, zöldséget piacon, addig keringek, amíg szépet nem találok jó áron. Persze erre nem mindig van időm munka után, olyankor a boltban veszek annyit, ami elfogy még a megrohadása előtt biztosan. Meg könyvekre is költök, de az szinte felesleges, végülis a könyvtár erre van. Bulizni, piálni ritkán járok, társaság hiánya miatt. Pedig néha mennék, hát mondjuk így hétvégén se nagyon költök. Filmeket meg letöltöm... Szóval moziba is ritkásan megyek. Vagy fél éve voltam utoljára szerintem.
2022. szept. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
7es . és semmennyi rezsit nem fizetsz? Mondjuk úgy könnyű,hisz a fizu minimum fele arra megy el.
2022. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!