Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Manapság mekkora megtakarítás...

Manapság mekkora megtakarítás számít jónak?

Figyelt kérdés
Dolgozok jelenleg 1-2 év múlva szeretnék egyetemre menni és a pénzem egy részét félretenni addig. A mai infláció mellett mekkora összeg számít " jónak"? Ha fél milliót félre tudok tenni azt már hívhatjuk "megtakarításnak v tartaléknak" vagy a mai világban ez már nem sok pénz?
2022. szept. 12. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Fél millió a mai világban? Sajnos nem sok.


De sokat számít pl lakhatásod meg lesz-e oldva, mennyire önfenntartasz kaja és egyebek terén, van-e segitséged ha beüt a crach, stb stb.


Én likvid 2M körül szoktam tartani, úgy hogy hitelmentes lakásom van. A többit befektetem. Ha nagyon ez alá megy, akkor kiveszek osztalékelőleget a cégemből, vagy felbontok könnyebben elérhető lekötéseket.

2022. szept. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy most egyetemre készülő embert nem érdemes az egyeshez viszonyítani. A kérdező esetében a fél-1M már szerintem rendben van.
2022. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyetemre készülő ember elmegy egy multihoz takarítónak.. nettó 200e-et megkap. 1 év alatt 2,4 millió, 2 év alatt 4,8 millió. Mivel otthon él anyuval, és haza is ad valamennyit... meg el is ver hülyeségekre valamennyit.. azért illene 500e-nél többet megspórolnia 1 év alatt. 2 év alatt meg főleg!
2022. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
én likvidben csak 7-8M ft-ot tartok, a többi mind ingatlanba és értékpapírokban van. Ha hirtelen kell 40-50M akkor eladom az egyik lakásom
2022. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha van annyi pénzed, amiben fenn tudod tartani a jelenlegi életviteledet 3-6 hónapig (beleértve az esetleges hiteltörlesztőt, rezsit, bérleti díjat, ételt, tandíjat és az ad hoc kiadásokat), az szerintem már jónak számít. Pontosabban számomra az számít alapszintű anyagi biztonságnak.


Fél-1 millió jó lehet, 1-2 előnyösebb lenne.


Anno, mikor egyetemista voltam, igyekeztem fenntartani egy akkora összeget, amivel nem kell félbehagynom a tanévemet a megélhetési gondjaim miatt. Tehát ha máról holnapra nem lenne munkám vagy nem tudnék dolgozni, akkor is ki tudnám húzni a következő nyárig vagy addig, amíg nem lesz kapacitásom dolgozni. Szerintem egy egyetemistának az a legfontosabb, hogy amilyen gyorsan lehet, végezze el a képzést. Ehhez kell elsősorban anyagi feltételeket biztosítani, hogy ne ezen ússzanak el évek. Végzettség nélkül, tanulás közben több nem kell, minél hamarabb végzel, annál hamarabb tudsz főállásban dolgozni, minél hamarabb dolgozol főállásban a szakmádban, annál hamarabb tudsz normális bért hazavinni. Utána majd lehet jobban figyelni a megtakarításokra, hatékonyabban gyűjteni. Most legyen ez a cél.

2022. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden képpen rakj félre, nem tudom, hogy hogy oldod meg a lakhatást, ha albérlet akkor 2 hónap kaució 1 havi lakbér, így kezdődik.
2022. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelmezhető a "jónak" fogalom, tekintve, hogy nem mindegy milyen körülmények között élsz, mire kell a tartalék, milyen életszakaszban vagy.


Nyilván más a kiadása, igényszintje egy egyetemistának, mint egy cégvezető, milliókat kereső 4 gyerekes családapának.

2022. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Élethelyztet függő, hogy mi számít jónak. De az kijelenthető, hogy fél millió forint még vésztartaléknak is kevés sajnos, gyakorlatilag zsebpénz.
2022. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6havi kiadasnyi
2022. szept. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még a jelenlegi inflációs helyzet mellett is, valamilyen szinten jónak számít, mert Magyarországon az emberek nagyrészének, szinte semmilyen megtakarítás nincsen. A mai világban, már sajnos nem számít annyira jónak, de jobb ha van. Az én véleményem, hogy a jelenlegi helyzetben legyen 4-5 millió forintnyi megtakarításod, és valamennyi euró vagy dollár otthon kézpénzben.

Azok az emberek, akiknek nincsen semmilyen megtakarítása, azok szinte mindenek ki vannak szolgáltatva. Tudom, hogy nem könnyű egy ilyen helyzetből ki törni, főleg a mai világban, de nem is lehetetlen. Volt benne részem a 2008-as világválság idején. Azóta nagyon spórolós lettem, csak azokra költök amire tényleg szükségem van, felesleges dolgokra nem adok ki pénzt. pl... alkohol, cigaretta vagy valamilyen elcsábulás, ha megtetszik egy új farmer. Kicsit eltértem a témától, bocsánat.

Legyen mindig valamennyi megtakarításod, és próbálj meg hitel nélkül élni.

Képezed magadat a pénzügyek terén, én is ezt teszem.

Sok sikert az egyetemhez.

2022. szept. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!