Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak manapság az egyéni megtakarításra (pl. váratlan kiadásokra, utazásra, stb), illetve nyugdíj előtakarékosságra?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok otthon a témában, mert egyrészt alapból nem rendelkezem beható pénzügyi ismeretekkel, másrészt évek óta Ausztriában élek.

Tervezem viszont a hazaköltözést, ahol szívesen lennék KATA-s kisadózó. Tudom viszont, hogy a kedvezően hangzó 50 ezer forintos fix adó azt takarja, hogy mellette betegség esetén szinte semmilyen táppénzt, illetve időskoromban semmiféle nyugdíjt nem kapnék. Milyen lehetőségek vannak a mai Magyarországon ennek a kiküszöbölésére?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. jan. 22. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az egészségpénztárnak utánanézni, hogy mennyire működőképes KATA mellett (sajnos ezt nem tudom), azonban semmi egyéb olyan megtakarítási lehetőség nincs, ami valóban nyereséget is hozna.

Érdemes a folyószámlád mellé nyitni egy megtakarítási számlát és bizonyos összegenként állampapírba fektetni a pénzt róla. Ezen felül én nyugdíj célban inkább minél nagyobb tőke felhalmozását látom reális elképzelésnek (önkéntes jellegű nyugdíjpénztárak/biztosítások helyett), amit mindig befektetsz úgy, hogy legalább az inflációt kövesse.

2021. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha keresel egy független pénzügyi alkuszt.

Sokáig nem hittem bennük, de egyszer találtam egy profit. Mindig őt hívom, akár bankot akarok váltani, de például tőle tudtam meg, hogy lehet temetésre előtakarékoskodni (idős, 0 pénzügyi kultúrával rendelkező szüleim van, akiket nyilván nekem kell eltemetni, ha eljött az ideje, csak épp nem lenne miből, marha drága egy temetés)

havi 3000 ft, haláleset esetén 500 ezer forintot ad kezdetben, az évek előrehaladtával egyre többet ad.


A nyugdíjbiztosítást is ő szervezte le nekünk.

2021. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2# Ez egy pénzügyi termék, ami az esetek többségében hatalmas bukta. Anyósomat is rábeszélték, csak az apró betűs részt nem olvasta el, ami azt mondja, hogy a kifizetés sávos. Fél éven belüli halál csak minimális összeg, 1 éven belüli halál kicsit több és azt hiszem 1,5-2 év után fizeti ki a maximális fél milliót, amire ő elvileg kötötte. Ha a kötés idejében fennálló betegséggel kapcsolatos az elhalálozás oka, akkor pl. nem fizet és egyéb ilyen miniatűr részek, amiket természetesen neki nem mondtak el, de mi azonnal megszüntettettük vele ezt a baromságot.

Sajnos ez nem ment máshogy, mint hogy kiszámoltuk neki, hogy havi 7 ezer forintosával fizetve ez neki nagyjából akkor éri meg, ha 2 év után, de legfeljebb 4 éven belül meghal és akkor sem valami meglévő betegsége miatt... Ha tovább fizeti, akkor már némi túlzással jobban jár, ha egy borítékba teszi azt a havi 7 ezer forintot. Azóta így is tesz.

Akit találtál az vélhetően nem profi, hanem a profiT-ra hajt. :)

2021. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Szinte tudtam, hogy valaki belémköt. Már bánom, hogy válaszoltam.

Az,hogy nektek nem jött be, nem jelenti azt, hogy másnak sem. Millió és egy biztosítónak van ilyen terméke.

Amit mi kötöttünk, nincs betegség vizsgálat, csak ha féléven belül történik meg a haláleset. Féléven túl 500 ezer, ami összeg növekszik az idő előrehaladtával.

Mellesleg azért mertük ezt bevállalni, mert már van pozitív tapasztalat kolléganő részéről, de ezt neked hiába is mondanám.

2021. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es... a profi alkuszod elmehet a sóhivatalba... meg kb te is.

Ha nincs 500 ezred eltemetni a szüleidet és a "profi" alkuszodtól kérsz segítséget bankot váltani akkor legalább ne hirdesd az igét...

volt ismerősöm ő profi befektetési tanácsadó volt... igaz már csődbe jutott.. :DDDD

2021. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4# Oké, vedd úgy, hogy nem szóltam semmit! Sok sikert a profival! :)

3-as voltam.

2021. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!