Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugaton valóban jobb az élet?

Nyugaton valóban jobb az élet?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem, akik évek óta kint laknak, nem azoktól akiknek az ismerősének az ismerőse mesélt valamit. Szóval, az árak (most az áremelkedésből is mennyit érzetek), a fizetések, szociális háló, különféle juttatások (13. ,14 havi fizetés), megbecsúlés (a hazaiak nem "bántanak, mert külföldi vagy?) Illetve most, az energia és gáz válságból mennyi az igaz? Ja és melyik országban éltek?

2022. szept. 16. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
2022. szept. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek otthon már tizenéve, szóval nem tudom ha az elmúlt 10+ évet otthon töltöm, milyen életem lenne. Tehát nem azt mondom, hogy jobb, hanem azt, hogy nekem jó. Több barátom is jól él Magyarországon, eszük ágában sincs külföldre menni, szóval otthon is lehet valakinek jó élete szerintem.

Az áremelkedés érezhető, jóval többet hagyok a boltban ugyanazokért a dolgokért, mint tavaly ilyenkor, a villany/fűtésszámlám kb 15%-al magasabb, mint egy éve. Szerencsére ez még nem okoz problémát, helyi viszonylatban is elég jól keresek a szakmámban. Az idei fizetésemelésem mondjuk nem követi az inflációt, de ezt év végéig korrigálni fogják, így erre se panaszkodhatok. Nem vagyok kinézve, lenézve, megbecsülik a munkám, vannak helyi barátaim - ehhez viszont az is kell, hogy beszélem az ország nyelvét és tiszteletben tartom a helyi szokásokat. Másképp nem menne.

A szociális háló elég gyér, nagyon sokan panaszkodnak rá. Én soha nem vettem igénybe semmilyen állami segítséget egyik országban sem ahol éltem, de az tény, hogy aki rászorul az itt elég bajban van. A lakhatáskrízis az egyik legrosszabb Európában, nincs elég ingatlan és ami van azt is felvásárolják külföldi cégek. Ha valaki most akar ideköltözni és nem IT mérnök valamelyik gigamultinál, az kemény sors elé néz. Juttatások nincsenek, nincs 13, 14. havi fizetés, nincs ingyenes egészségügy (csak a nagyon szegényeknek) és a minősége is borzalmas, szerintem a legrosszabb Európában.

Összességében szeretek itt élni, jó életem van, jó fejek az emberek, de nem itt fogok megöregedni. Magyarországra nem költözöm vissza, de itt sem maradok örökké. Írország.

2022. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én 11 éve vagyok Németországban. A lakások drágák kint,de mondjuk én pont az egyik legdrágább városban lakok.2 szobás lakás bérleti díja 700 és 1200 euro között mozog. Kereset attól függ, hogy milyen iskolád van és van e nyelvtudásod.Én a sima kis pakolós munkámmal heti 30 órában keresek nettó 1700-1800 eurot havonta.A nagyob gyárakban szalagon 2200-2500 eur a nettó kereset a szakemberek jobban keresnek, de nyelvtudás az kell.

Mondjuk nálunk, a munkahelyemen nincs 13.havi fizu, de van karácsonyi pénz 500 eur és nyaraló pénz is kb. annyi.A munkahelyemen megbecsülnek, nem éreztetik velem, hogy külföldi vagyok, mondjuk itt majdnem mindenki az,de akik vannak német kollégáim azok is rendesek. Ha egyedül bérelsz kint lalkást akkor persze nehezebb itt megélni, de ha ketten vagytok és mindketten kerestek,itt nagyon jó az életminőség. Nálunk még eddig nem jöttek számlák mióta megemelkedtek az árak, de nekünk már nem bérleményünk van, hanem sajátban lakunk. Itt is emelkedni fognak az árak az biztos. Kolléganőm azt mondta, hogy a főbérlője 300 euroval megemelte a bérleti díjat,szegény azt sem tudja, hogyan fogja kifizetni. Két gyereket egyedül nevelő anyuka.

2022. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!