Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó döntés lehet mostantól...

Jó döntés lehet mostantól devizában tartani a megtakarításaimat, befektetéseimet?

Figyelt kérdés

Elsősorban euró, másodsorban dollár esetleg svájci frankra gondoltam.


5+ évben gondolkodom. Mostantól minden hónapban deviza alapon fektetnék be.


Sajnos a kormány (ami várhatóan 2030-ig kb biztos, hogy itt lesz) folyamatosan, szándékosan gyengíti a forintot, és ebben a jegybank is aktívan részt vett. Úgy látszik, hogy a jegybank is elégedett a jelenlegi 390-410es forint/euró árfolyammal. Úgy gondolom, hogy amint csökkenni kezd az infláció, vagy kicsit javulna a forint, a jegybank elkezdi csökkenteni az alapkamatot, miközben a kormány ugyanúgy fűteni fogja a gazdaságot és a hitelek pörgését, mint eddig, és továbbra is évről évre gyengülni fog a forint.


Ti hogy látjátok? Érvelő kommenteknek kifejezetten örülök!



2022. szept. 18. 17:22
A kérdező szavazást indított:
Jó döntés!
Nem jó döntés!
Passz, majd kiderül...
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nezz mar meg mondjuk egy forint-euro arfolyamot 10 evre visszamenoleg.

Most tunt fel, hogy jo dontes lehet?

2022. szept. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A covid előtt pár hónappal kezdtem el dolgozni. Nagyjából akkor kezdődött ez a hatalmas gyengülés. Reméltem, hogy ha rendeződik a helyzet, akkor visszaáll egy 340-350-re, de a korrekciókat leszámítva kb folyamatosan gyengült, de ez már sokkal jelentősebb, mint 2019 előtt.


Mikor az egyetemi éveim alatt gyűjtött kis megtakarításomat euróra váltottam 360-on, akkor többen is kérdezték, hogy biztos ezt akarod? Ilyen magas árfolyamon? :D

2022. szept. 18. 17:40
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Arany
2022. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A forint nem fog javulni
2022. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Mire gyűjtesz? Mire kell a pénz? Ha Magyarországon gyűjtesz ingatlanra, akkor ez kockázatos, amin persze veszíthetsz is. Csinálhatod, csak legyél tisztában a kockázatokkal és hogy ezen veszíteni is tudsz.
2022. szept. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Miért kockázatos, ha magyarországi ingatlanra gyűjtök? Az oda-vissza átváltás miatt?


Amúgy fogalmam sincs már h mire gyűjtök, csak sodródom az árral.

2022. szept. 18. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Mert az árfolyam nem csak egy irányba mehet. Egy Angliában élő haverom fontban tett félre rengeteg pénzt, de néhány éve forintra váltotta, mert itt volt kamat az állampapíron, Angliában meg nulla. Pont azután váltotta át sokkal rosszabbon, hogy a Brexit miatt beszakadt a font. Aztán most vett házat Angliában idén, akkor meg kellett neki a forintban lévő pénze, de a forint meg most sokat gyengült. Tehát rengeteget veszített azzal, hogy rossz árfolyamokon váltott, amit a kamat nem ellentételezett.


Ez is téves, hogy az emberek mindig csak a közelmúlt eseményeiből indulnak ki és azt várják, hogy az fog ezután is történni, ami mostanában történt. Senki nem emlékszik, vagy le is szarja, hogy hosszú távú trendeket vizsgáljon, utánanézzen, utánaolvasson a dolgoknak (beletegyen az utánanézésbe több tíz órát). Persze szar a forint, de nem lehet megmondani, hogy 2 év múlva 460 lesz-e, vagy 360.

2022. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, a múlt nem garancia a jövőre, ez most csak spekuláció. A Ti spekulatív véleményetekre voltam kíváncsi.
2022. szept. 18. 20:39
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylag kevés dolog van, ami ennyire kiszámítható, mint a forint gyengülése hosszútávon. Nem is értem, aki forintra váltott az állampapír kamat miatt, az miért tette, mert eddig pár százalék volt. Ennél sokkal többet gyengült a forint az euróhoz képest. Szerintem pénzügyileg nincsen képben, aki forintra vált úgy, hogy nem akarja elkölteni.
2022. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Üdv Mindenkinek! Ugyanezt a kérdést akartam kiírni annyival bővítve, hogy a forintban kapott fizetést, hol és hogyan érdemes átváltani devizába?

Milyen felületen/banknál éri meg átváltani?

Esetleg nyitni kell egy deviza-megtakarítási számlát és odautalom át?

2022. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!