Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Államcsőd után sem fizeti...

Államcsőd után sem fizeti vissza az állam a tartozásait?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy minden államcsőd másképp zajlik.

Vegyünk egy olyan példát ahol egyszerűen azt mondja, hogy nem fizetek.

Én mint lakossági állampapír tulajdonos szívok, mert nem kapok vissza semmit.

Igen ám, de egy államcsőd sem tart örökké. Tegyük fel eltelt már 4év a csőd óta, azóta rendben 'üzemel' az állam, újra vannak hitelezői.

Viszont én ott állok a régebbi papírommal, én mint befektető nem engedtem el a tartozást. Ekkor fizet? Vagy megteheti , hogy továbbra sem holott nincs már csőd?



2022. szept. 20. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Jól gondolod, államcsődnél se szokott mindig 100%-ban bukni a pénz.

Az állam kiegyezhet a hitelezőkkel, hogy csak 50%-ot fizet vissza. Vagy buktál 3 évnyi kamatot, de a tőkét visszaadja. vagy csak simán átütemezik a kifizetéseket. Egyik se jó megoldás, de jobb, mint a semmi.

Ez persze a nagy kötvénytulajdonos intézményi befektetőkre igaz.


Hogy konkrétan magánszemélyekkel mi fog történni azt nem tudom. Másodpiacon valószínűleg el lehet adni az államkötvényeket, lesz befektető, aki mondjuk 20-30%-os áron felvásárolja és arra játszik, hogy az állam ennél többet fizet majd ki.


Összefoglalva megjósolhatatlan, hogy mi lesz, de még az államcsőd se jelent automatikusan 100% tőkeveszteséget.

2022. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Aztán mit érsz vele ha vissza is kapod?

A vásárlóértéke közel lesz a nullához.

2022. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!