Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik azok a felesleges dolgok...

Mik azok a felesleges dolgok amikre nem érdemes költeni?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja ha pénzt akarsz félre tenni ne költs felesleges dolgokra. De mik is lennének ezek?
2022. szept. 23. 19:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
81%
Cigaretta. Autó.
2022. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Pl. most a nyáron alkalmi munkával kerestem 3 hónap alatt 5 millió forintot. Nem Magyarországon, de ennyit hoztam haza belőle ide.


Gondolkoztam, hogy vegyek egy új iPhone-t is ennek egy részéből, mert eddig 60-70 ezres Samsungjaim voltak, amiket 3 évente cserélek. Aztán rájöttem, hogy ez egy jó nagy baromság, hiszen az a pénz középtávon sokkal értelmesebb dolgokra is kellhet, ráadásul ez egy egyszeri viszonylag sok pénz volt, amit nem biztos, hogy a jövőben meg tudok ismételni.

2022. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Számomra: alkohol, cigaretta, nyaralás, drága telefon.
2022. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Sajat magad fejlesztese. Hadd el, csapda. Meg a vegen rajossz hogy nem sporolni kell hanem jobban keresni
2022. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Mindegyik felesleges dolog ilyen. Ha erdemes lenne kolteni ra, akkor nem lenne felesleges.
2022. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Számomra ami abszolút fölösleges, ha spórolni akarok:

1. Autó

2. Alkohol, cigi

3. Üdítők, nasik

4. Éttermi kaja/ételrendelés

5. Előfizetések (Netflix, különböző appok, játékok, szóval nem az internetelőfizetésre gondolok)

6. Könyvek. Tudom, szar alak vagyok, de nem veszek könyvet, ha spórolok. Könyvtár vagy letöltöm valahonnan inkább.

7. Szolgáltatások, amik nélkül tökéletesen meg lehet egyébként lenni kis szemfülességgel: fodrász, körmös, drága magántanár, személyi edző és társai.



Ha valaki turbó fokozaton akarja tolni, akkor költözzön szobába lakásbérlés helyett, vásároljon ritkábban, de nagyobb tételben (és főzzön hasonlóképp), illetve hagyja a fenébe a wellness hétvégéket meg ilyeneket, kikapcsolódni ki lehet olcsón is.

2022. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el írni egy távlázatba, mire mennyit költesz. Tehát pl 19.24-én kaja 5000 (bevásároltál), elektronikai cikk 2000(vettél a boltban egy hosszabbítót is).

Aztán pár hónap után egyértelműen látni fogod, hová megy el a legtöbb pénz, miből érdemes csípno, mit kellene elhagyni.


Nekem mindig beválik, amikor spórolós időszakom van.

2022. szept. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Cigi, alkohol (rendszeres), autó (amennyiben másképp nem megoldható a bejárás), drog, mindig mindenből a legújabb, rendszeres étterem/ételrendelés, szerencsejáték.
2022. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

A 6-os szerintem tök jókat ír, én az autót mondjuk nem tudom letenni, mert vidéken élek, busz óránként van csak. Nem azt mondom, hogy lehetetlen lenne autó nélkül megoldani, de rengeteg időt venne el. Pont tegnap busszal mentem a gyerekekért oviba és suliba (szomszéd településre járnak). Azt a kört, amit kocsival fél óra alatt teszünk meg, 2,5 óra alatt sikerült abszolválni, úgy, hogy ebből a busz menetideje 2x12 perc volt. Mert ugye ki kell sétálni a megállóba, elmenni a suliig, aztán az oviig, hopsz, a visszafele menő busz pont elment, lehet várni egy órát, aztán a megállóból még haza is kell sétálni, immár a gyerekkekel, úgyhogy lassabban megy. Picivel 3 előtt indultam értük, fél 6 előtt értünk haza 🤦‍♀️ és ugye lenne még egy ilyen kör reggel, az pontosan 5 óra lenne a napomból minden egyes nap. Egyszerűen ez vállalhatatlan, mert amúgy nekem is dolgoznom kellene, és bár tök rugalmasan dolgozom, home office-ban, a munkaidőmből megy el ennek az időnek jelentős része. Szóval vidéken mondjuk az autó nem fölösleges dolog, városban elhiszem, hogy az.

Viszont pl. mi is szerinten irreálisan sokat költünk ilyenekre, hogy üdítő, nasika. Mindig csak 1-1 valami a boltban, de összeadva rohadt sok jöhet ki, és ezt észre se veszi az ember a mindennapokban. Én nem dohányzom, de rengeteg embernek sír a szája, hogy nincs pénze, de napi 1 doboz cigire azért telik. Mennyi is az nost, kb 2000 ft? Eszméletlen összeg havonta. Ugyanez a telefon is, tök csóró, de részletre megveszi az új iphone-t. Minek? De nem csak telefon, baromi sok embernek áruhitellel van bazi nagy tévéje, hiperszuper számítógépe/laptopja, tabletje, lehetne sorolni hosszasan. Ezek is csak viszik a pénzt, és az égvilágon semmi értelme a csúcskategóriát venni belőle, hacsak nem kell munka miatt feltétlenül az.

2022. szept. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a bazi drága márkás ruha, cipő, ami semmivel sem bír többet a nem márkásnál, de legalább 6x annyiba kerül. Ezeken is lehet spórolni.
2022. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!