Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan bonthatom fel az...

Hogyan bonthatom fel az öröklési szerződésemet?

Figyelt kérdés

Egyik fiam addig duruzsolt fülembe, míg eltartási szerződést kötöttem

vele. Házamban külön lakásban lakunk. Aztán, mert bizonyos összeget másik fiamnak adtam, megharagudott rám. Megszakította velem a kapcsolatot. Másfél hónapja nem láttam, nem is hív fel. Utoljára azt magyarázta, miért ne adjam oda a pénzt testvérének. És rám se néz. Gondoskodásról szó sincs. Felbontanám a szerződést, van-e erre lehetőség?



2022. szept. 28. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Keresd fel a közjegyzöt, ott meg tudjak mondani, mi ennek a pontos menete. De garantáltan fel lehet bontani, erre van direkt eljárás.
2022. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 28. 19:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagy bajom, hogy nincs a szerződésről példányom, és fiam nem hajlandó megmutatni. Lehet szerezni másolatot? És azt mondja, a szerződés felbonthatatlan.Így van-e?
2022. okt. 11. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Hol készült a szerződés? Ott kellene lennie egy másodpéldánynak.

Ha nem hivatalos helyen készült, akkor nem valószínű, hogy érvényes. A legokosabb, meg felkeresel egy ügyvédet, ő tud megbízható felvilágosítást adni.

2022. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Közben kigugkztam a témát. Csak arra nincs információm, hogy saját kézzel megírt indokaimat beadhatja-e az ügyvéd? Nem tudom lakásomat elhagyni.

2022. okt. 14. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Eltartási vagy öröklési? Az ingatlanra már be van jegyezve a fiad, mint örökös?
2022. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A közjegyzö kimegy a lakásodra is, ha mozgásképtelen vagy.
2022. okt. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
És mivan akkor ha mondjuk az Örökhagyó nem, de a leendő örökösök bontanák fel, mert nem akarnak örökölni,sem eltartani, de az örökhagyó nem engedi felbontani ezt a szerződést?
2023. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8, nem most kérdezted ugyan, de válaszolok. Ilyenkor a bíróság dönt. Az öröklési szerződés ugyanis kétoldalú jogügylet, azaz csak közös döntéssel bontható fel. Ha ez nem megy, akkor irány a bíróság.
2023. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!