Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az idei év nagy inflációja...

Az idei év nagy inflációja miatt ezután történő nyugdíjemelés érinti e az ebben az évben nyugdíjba ment embereket (én például január 10 én mentem nyugdíjba)?

Figyelt kérdés
Mivel tudnák megmagyarázni azt hogy engem kevésbé érint az idei nagyfokú infláció mint azt az ismerősömet aki két héttel én előttem 2021 december 28 án ment nyugdíjba?
2022. okt. 3. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nem érint. mindig csak következő évben kap emelést, aki nyugdíjba ment. adott évben jobbak a valorizációs szorzók, jobban jár, aki január 1-től kapja, mint aki előző év dec. 31-től. ez persze ebben az évben, ilyen infláció mellett nem vígasztal senkit
2022. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És, mivel ez nem egy szokványos év....az infláció év közben brutális...ilyen esetben nem biztos, hogy alkalmazni kellene azt az általában alkalmazott szabályt, amit normál viszonyok között alkalmaznak, mert ez egy speciális helyzet/év. Néhány százalék infláció esetén okés....de ilyen mértékű inflációkor szerintem nem fair azt a szabályt alkalmazni....
2022. okt. 4. 10:12
 3/15 anonim ***** válasza:
ez tényleg így van, de nem hiszem, hogy érdekli a kormányt
2022. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én is ilyen cipőben járok... idén januárban mentem nyugdíjba.

Teljes mértékben egyetértek a velemenyeddel. Ilyen brutális infláció mint idén nem mostanában volt! Ezt nem értem,mindenki a hű de jó valorizaciora fogja,hogy örüljünk neki..ha ja marhára örülök.

Minket ugyanúgy sújt minden,mint aki pl tavaly ment nyugdíjba.

Semmivel nem vagyunk jobb helyzetben. Idén tehát elestünk 3 emelésről,egy 13 havitol stb.szerintem bőven kompenzalva vannak a tavalyiak,ha már nekünk állítólag K...van jó volt idén a szorzó.

Felháborító szerintem. Ilyenkor azért kellene azokat is kompenzálni,akik idén mentek nyugdíjba. Mi nem tavalyi meg azelőtti áron vásárolunk a boltban,nem tavalyi áron fizetem az energiát!

Gusztustalan és vérlázító! Csodálom,hogy mások nem teszik szóvá,akik idén mentek/ mennek nyugdíjba.

Enyhe kifejezés,hogy ez nem fair dolog, tudnék cifrabbat is írni,csak letiltanak...

2022. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Most lesz emelés az idén nyugdíjba menőknek is, csak nem visszamenőleg januárig.
2022. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, novemberben jön először és 4,5 százalék
2022. okt. 19. 23:47
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez érdekes...milyen 4,5%??

Én semmit nem kaptam, január elsejétől vagyok nyugdíjas.

Idén nulla,azaz nagy semmi részemre a brutális inflációs kompenzáció...

2022. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5 és 6 válaszolónak: ezt honnan veszitek? Idén SEMMIT se kap az,aki idén ment vagy megy nyugdíjba!Majd jövőre!
2022. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már nem emlékszem, hogy hol olvastam, vagy hol hangzott el.....
2022. nov. 13. 08:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kevertem az egyszerivel. Azt az is kapja, aki idén ment nyugdíjba.
2022. nov. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!