Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha felemelik a nyugdíjkorhatár...

Ha felemelik a nyugdíjkorhatárt 80 évre, akkor kitörölhetem a sejhajomat az önkéntes nyugdíjpénztárammal?

Figyelt kérdés
Becsülettel pakolom befelé, de ez kicsit aggaszt.
2022. okt. 6. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. okt. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül. Sok megtakarítás a szerződéskötés pillanatában érvényes nyugdíjkorhatárkor fizet. Az enyém is ilyen. Szóval tökmindegy, hogy felemelik-e 80 évre, én 65 évesen meg fogom kapni a megtakarítást.
2022. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2, nem lehet, hogy te nyugdíjbiztosításról beszélsz?


Önkéntes nyugdíjpénztár az nem azonos a nyugdíjbiztosítással.


(csak hogy ne legyen olyan egyszerű)

2022. okt. 6. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, nem tudom a pontos fogalmakat. Csak azt tudom, hogy fizetek havonta és 65 évnél megkapom (vagy halálkor az örökös).
2022. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem csak nyugdíjasként férsz hozzá. 10 év után a hozamot adómentesen, a tőkét SZJA (15%) + szocho (13%) kifizetésével felveheted.

Ez még így is elég jó buli, mert évi 150 ezerig az SZJA-dból már így is megy a tőkébe, hosszú távon (15-20 év után) pedig már a hozam lesz a túlsúlyos a számládon.

Persze mégjobb az egészet adómentesen felvenni nyugdíjasként, de a pénzed semmiképp sem bukod, sőt.

2022. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5


Plusz örökölhető a teljes összeg.

2022. okt. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 és #6 melyik? Az önkéntes , vagy a nyugdíjbiztositas?
2022. okt. 7. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!