Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A jelenlegi helyzetben amikor...

A jelenlegi helyzetben amikor a forint nagyon gyenge megéri átváltani euróra és lényegében tudok nyereséges lenni ha figyelem az árfolyamot?

Figyelt kérdés

2022. okt. 9. 08:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az euró zóna inflacioja 8%.

Ha csak euróban tartod a pénzed, ennyit veszitesz évente.

A forinthoz képest nyerhetsz, de ez azon múlik milyen árfolyamon veszel és mikor válrod vissza.


Btw:

Amikor vissza lehetne váltani, akkor vissza fogod? Mondjuk 500hhf/eur árfolyamánal?

Mert, ha nem realizálód a nyereséget akkor nem éri meg...

2022. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Euró nem valami varázspapír, amit ha birtokolsz, hirtelen egy alpesi hegyoldalon élő német nyugdíjas bácsi leszel, aki azzal is gazdagabb lesz, hogy elsétál a mercédesétől a fával takart házáig.

Ráadásul mostanában kimondottan szar az euró, akkor már dollár, de az sem fog a végtelenségig erősödni.


A forint most viszont tényleg nagyon szar, szerintem tavaszra simán az 500 forintos szintet fogja tesztelni, gondolj bele, a jegybank nem emeli tovább a kamatot, ezzel a piacra bízták a forintot, ami csak semlegesen, vagy szarul sülhet el.


Hogy mit csinálhatunk?

Én diverzifikálnék. Az új állampapírok jók, én most abba tettem pénzt. (Tudom, szavazzatok le 13%-ra, az állampapír szar, mert 2 éve valami szar kripto vagy meme részvény többet produkált, szóval ti vagytok Warren Buffet. ). Emellé vehetsz egy kis dollárt, meg eurót, de ahogy az első válaszadó mondja hibátlanul, kell előre egy cél. Nem tudom mennyi pénzed van, részvényeket is érdemes figyelni. Egyelőre még nem vennék, megvárom mit csinál a következő 1-2 hónapban a fed, de én utánra rárepülök néhány magyar papírra.

2022. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!