Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Őstermelői/vállalkozói kell a...

Fárasztó96 kérdése:

Őstermelői/vállalkozói kell a lekvár eladáshoz bolhapiacon?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy a bolhapiachoz nem kell sem vállalkozói, sem őstermelői. Mégis követeli a helypénz-szedő pasas

#őstermelő #bolhapiac #Helypénzszedő
2022. okt. 17. 18:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Mást is árulok (ruha, könyv stb), így nem értem mi igazából a gondja. Nem bolti lekvárt akarok eladni, és nem is nagy tételben.
2022. okt. 17. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Persze h kell... Jo hogy nem kezd minden idiota mindenfelet arulni
2022. okt. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért kér vállalkozóit, mert a lekvár már kézműves munkának számít, nem megunt használati tárgynak. Míg a - BÁRMILYEN - kézműves termék készítése / eladása adóköteles, addig a megunt ruhák, könyvek, egyéb saját használati cikkeket 600.000 Ft-ig/ év eladhatod adómentesen.
2022. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 600ezer/év adómentességröl hallottam, azt, amikor jobban ment, akkor sem közelítettem meg, de a kézműves dologra a lekvárnál nem gondoltam. Köszi #3 a tájékoztatást!
2022. okt. 17. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem lehet,h amig a helypenzszedo ott van,addig a levar a taskadban marad. Miutan elmegy.a lekvar elokerul ?


Ha ujra odamegy,kkor azt mondod,h kaptad vkitol,de meg nem tudtad eltenni. Ne irj ra arat.


Jetamsokat bolhapicra. Igy megy ez!!

2022. okt. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt kipróbálom.
2022. okt. 18. 03:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!