Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ilyen fajta számolást...

Az ilyen fajta számolást hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Kicsit néha a matekba béna vagyok és nem tudom az e fajta műveleteket kiszámolni.

Szoktam futárkodni és nem szoktam kapni váltó pénzt hanem az enyémből kell vissza adni , mert mondták, hogy legyen így.

Na és a kérdésem a következő, hogyha a "címzett" akinek leszállítottam a rendelést 10.000 ft-al fizetett és a saját pénzemből adtam vissza 4000 Ft -ot akkor nekem az a vissza adott pénz az hogy marad meg a fizetésembe? Hogyan jön vissza ?



2022. okt. 20. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mi be kerül a pizza?
2022. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Onnan, hogy a nap végén annyival kevesebbet adsz le
2022. okt. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Mond azt, hogy nincs apród, nem tudsz váltani. Én ezt csináltam. Még akkor is ha 200 Ft-ot kellett volna visszaadni. Mondom nincs, az meg legyint.
2022. okt. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Számold meg munka előtt, PONTOSAN (forintra) mennyi van nálad. A nap közbeni borravalókat pedig írd egy cetlire, facebook chatre, vagy valami telefonos jegyzetbe. A nap végén magadnál fogod tartani a kezdeti lóvé + a borravalók összegét.
2022. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Mi nem megy?

Az összeadás vagy a kivonás?

2022. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem tudsz számolni, akkor ne menj futárnak :)

Amúgy van mondjuk nálad 15 ezer ft kezdésnek, akkor a végén is maradjon annyi nálad és utána számolj le a végösszeggel + ami marad az a borravaló...

2022. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mondták hogy legyen így? Menjenek az anyjukba. Nem kötelező hogy legyen nálad saját pénzed.
2022. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egyszeruen annyi penzt adj le amennyit osszesen fizetnek nalad. Tehat ha egy nap 20helyre mesz es mindenhol 2000ftert rendeltek akkor 40kt adsz le a tulajnak. Minden mas penz a te penzed es borravalod.


Magyarul csak azokat kell felirnod ami a vegksszeg, amit fizet nalad minden egyes ugyfel, ezeket osszeadod es ez lesz a ceg penze ami alkalmaz.

2022. okt. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 krwkco ***** válasza:

"Na és a kérdésem a következő, hogyha a "címzett" akinek leszállítottam a rendelést 10.000 ft-al fizetett és a saját pénzemből adtam vissza 4000 Ft -ot akkor nekem az a vissza adott pénz az hogy marad meg a fizetésembe? Hogyan jön vissza ?"

Úgy, hogy 4 ezer forint saját pénzzel indultál. Azt odaadtad a vevőnek. Még le kell adnod 6 ezret a cégnek szintén saját apróból.

Összesen kiadtál 10 ezret apróban és lett egy tízezresed. Ez 0 Ft kiadás-bevétel.

Ha kaptál borravalót, akkor annyival több pénzed lesz. Fizetést később fogsz kapni, de az ettől független.

2022. okt. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# minek a plusz fizetés? kapott 10ezret ezt odaadja a fönöknek, az aprót meg elteheti.
2022. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!